ЛяшкоОлег Валерьевич
24 Января 2015
Пане Президенте! Українське суспільство вимагає від Вас дій!

Відкрите звернення до Президента України Петра Порошенка

Шановний пане Президенте!

Відновлення військової агресії Російської Федерації на Сході України, в тому числі захоплення Донецького аеропорту, тепер вже відкрита відмова верхівки терористів днр і лнр дотримуватися Мінських угод та продовжувати переговори, а також рішення Ради Безпеки Росії про активізацію наступальних дій проти сил АТО по всім напрямкам, свідчать, що Кремль відмовився від мирного урегулювання на базі Мінських домовленостей, на які покладали такі великі надії Ви як керівник нашої держави та наші партнери в Європі.
Тим самим Росія та її найманці, як я неодноразово попереджав Вас під час особистих зустрічей та українських громадян, фактично використали формальне перемир’я для нарощування своїх збройних сил на сході України, інституалізації та зміцнення окупаційної влади, зокрема через проведення так званих виборів до республіканських органів влади 2 листопада 2014 р., та масштабної підготовки до відновлення бойових дій і подальшого наступу.

Ви, зі свого боку, неодноразово заявляли як під час наших дискусій при особистих зустрічах, так і у Ваших численних публічних виступах, що Україна використовує режим припинення бойових дій після Мінських домовленостей для прискореного зміцнення обороноздатності України, зокрема відновлення та підвищення боєздатності українських Збройних Сил, розконсервування, ремонту, виробництва і постачання до війська сучасної військової техніки, а також отримання військової допомоги із закордону.

У цьому зв’язку хочу запитати Вас: то хто ж більш ефективно використав ці кілька місяців відносного затишшя, якщо, судячи з повідомлень, нинішня ситуація на фронті складається не на користь українських військових.

Хочу зазначити, що від початку Вашого обрання Президентом України Ви не скористалися всіма своїми повноваженнями і не забезпечили переведення збройного опору України російській агресії з режиму антитерористичної операції в режим всебічної відсічі збройній агресії Росії відповідно до пунктів 1, 17, 19, 20 статті 106 Конституції України, статті 4 Закону України «Про оборону України» та Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Публічно не пояснивши своєї позиції, Ви як Президент країни не наважилися запровадити воєнний стан, а аргументи, що лунали з вуст Вашого оточення були непереконливі або взагалі вводили громадськість в оману. Таке Ваше ставлення до виконання своїх конституційних обов’язків в умовах широкомасштабної агресії Росії не дало змоги використати увесь потенціал держави та її інститутів для ефективного захисту країни, унеможливлює звільнення окупованих територій Сходу України, веде до значних і невиправданих людських втрат.

Непослідовність вищого державного керівництва у визначенні правового режиму боротьби з російською агресією зумовлює використання у чинних правових документах різного роду евфемізмів на кшталт «антитерористична операція», «терористична діяльність бойовиків», «зона АТО» тощо. Такий підхід фактично заперечує факт збройної агресії Росії проти України, дезорієнтує українських громадян та міжнародне співтовариство, підриває правову позиції Української держави у питанні міжнародно-правової відповідальності держави-агресора.

У зв’язку з цим інформую Вас, що я розробив і разом з лідерами фракцій «Самопомочі» та «Батьківщини» подав минулого тижня до Верховної Ради України проект постанови щодо визнання Російської Федерації державою-агресором у відповідності до статті 3 Резолюції Генеральної Асамблеї ООН №3314 «Визнання агресії» від 14 грудня 1974 р.

Звертаюся до Вас із закликом не втрачати дорогоцінний час і не чекати ухвалення Верховної Радою України зазначеної Постанови. Закликаю Вас проявити належну відповідальність та мужність, скористатися Вашими повноваженнями та самостійно ухвалити відповідні рішення щодо організації ефективної протидії російській агресії та ліквідації її наслідків відповідно до міжнародного права та міжнародної практики, положень Конституції України та норм українського законодавства.

Пане Президенте! Вам обирати, чи ввійдете Ви в історію України як державний діяч, що врятував країну в час смертельної загрози для самого існування Української держави. У справі захисту Вітчизни - я Ваш безумовний союзник.

Українське суспільство вимагає від Вас дій! Тож дійте без вагань і зволікань. І хай допоможе нам усім Господь!

Слава Україні!

Facebook. 24.01.2015

Похожие цитаты

26 Апреля 2016

На жаль, Майдан нічому не навчив тих, хто на крові його Героїв дорвався до влади

13 Октября 2015

Решение суда по Мосийчуку "написали" на Банковой и является незаконным

27 Июля 2015

Шокін, шукай Клюєва!

21 Июля 2015

Це помста Президента Порошенка за нашу позицію по голосуванню проти особливого статусу Донбасу

30 Июня 2015

Ще одного гречкосія Лесика Довгого в Раді не буде!

Назначения-увольнения

Учредитель и управляющий адвокатского бюро «АДВОКАТЫ&БИЗНЕС»

Народный депутат, глава фракции Народный фронт в Верховной Раде VIII созыва

Народный депутат Украины 8 созыва

Соучредитель социологической компании Independent Researching Group

Новые обещания
Новости

Премьер-министр Владимир Гройсман порекомендовал первому заместителю председателя Черниговской облгосадминистрации Леониду Сахневичу написать заявление на увольнение за то, что был невнимателен на селекторном совещании, сообщает Укринформ.

Инцидент произошел в ходе всеукраинского селекторного совещания по подготовке к новому учебному году в городе Днепр.

Сначала Гройсман призвал губернаторов и мэров городов принять участие в августовских конференциях педагогов и пообещал лично прийти на такую ​​конференцию, а затем перешел к вопросам подготовки кадров в отраслях национальной экономики, формирования бизнес-климата, взаимодействия местной власти с предпринимателями и тому подобное.

Во время речи он внезапно попросил вывести на экран Чернигов и обратился к представителю Черниговской ОГА, которым оказался первый заместитель губернатора Леонид Сахневич, с просьбой повторить его последние слова.

Сахневич отметил, что премьер-министр рассказывал об августовских конференции.

"Вы невнимательно слушали, что сказал Премьер-министр. Премьер-министр говорил о национальной экономике. Я думаю, что Вам нужно принять решение и найти себе другую работу. Вы услышали меня? Главе администрации напишите заявление об увольнении и ищите себе другую работу, я с Вами работать не буду ", — возмутился Гройсман и добавил: "Я говорил о национальной экономике, о детях в детских садах, а Вы сидите и лясы точите".

После попытки Сахневича принести извинения, Гройсман подчеркнул: "извиняться будете перед своей женой, если, не дай Бог, сделаете что-то не так, в Вашем сердце должно это болеть, а не извиняться передо мной".