Замголови Нацполіції Олексій Руденко з колегами розбудовують закрите дачне містечко під Києвом

28 Фев 2016 11:55

Разом з ним тут будує дачі ще низка чинних та колишніх співробітників правоохоронних органів.

Заступник Начальника Національної поліції Олексій Руденко має будинок на 430 кв.м.  у закритому дачному містечку на березі озера Стара Десна в селі Пухівка (Бориспільський р-н). Разом з ним тут будує дачі ще низка чинних та колишніх співробітників правоохоронних органів, пише bihus.info

Йдеться про Садове товариство «Оріон». У 2004 р. його члени отримали від Пухівської сільради 5,52 га землі  на березі озера Стара Десна (в різних документах – також річка Старуха або заплава Десни). З них 3,96 га були надані під садівництво: 33 учасники садового товариства безкоштовно отримали  у приватну власність по 0,12 га. Згідно з Земельним Кодексом, саме таку кількість кожен громадянин має право безоплатно отримати під садівництво. Ще 1,56 га були надані «Оріону» у спільну часткову власність як землі загального користування для облаштування садового товариства. Землю сільрада віддала у тому числі в обмін на соціальну підтримку села – будівництво дороги та розчистку самого озера.


Серед засновників СТ «Оріон» тоді була низка працівників правоохоронних органів: Олексій Руденко (на той час очільник карного розшуку Київської області), Анатолій Блакита (родич його дружини, скоріш за все брат), Леонід Кравченко з дружиною (колишній проректор Національної академії Внутрішніх справ), Сергій Мінченко (також із НАВСУ, викладав на кафедрі кримінального права), Віра Породько (дружина Володимира Породька, екс-замголови Служби Безпеки), Олександр Дубовий (полковник міліції, потім пішов у бізнес), Євген Малінко (в 2014 р. відомий як перший заступник керівника ГУБОЗ, пізніше в 2015 очолив Департамент кримінальної розвідки Національної поліції України).

На територію закритого дачного містечка знімальну групу «Наші Гроші» погодився пропустити глава «Оріона» Володимир Вітюк, за його словами – також полковник у відставці. За словами Вітюка, деякі ділянки вже змінили власників, наприклад, ділянки Блакити й Породько вже належать людям не з правоохоронних органів. На деяких, як у Євгена Малінка, будівництво досі не починалося. Однак частина будинків уже зведена. 

Жовтий будинок на фото належить Олексієві Руденку. Тут три поверхи, 430 квадратних метрів і спуск для човна. Згідно з  офіційною біографією до 2010 р. Руденко безперервно працював в структурі МВС. Після карного розшуку Руденко став першим заступником начальника ГУМВС в Києві і начальником кримінальної міліції. У 2010 році за власним бажанням звільнився.Одразу після цього, навесні 2011 р.,  Руденко оформив право власності на вказаний будинок. У тому ж році Руденко придбав новий позашляховик Audi Q 7. А згодом в родини з’явився ще один – Mercedes ML 250. Це авто сина Руденка, Тараса. Востаннє він здавав декларацію як інспектор на Київській міській митниці ДФС із річним доходом 28 тис грн. 


Після Майдану Олексій Руденко знову повернувся в органи, очолив ГУБОЗ, отримав звання генерал-майора і був призначений заступником Арсена Авакова, наразі Руденко - один із заступників глави Національної Поліції.

За даними ЄДРПОУ бізнесу ні Руденко, ні його дружина, ні син не мали. Пояснити походження майна наживо генерал не захотів.

За кілька будинків від Руденка – має дачу родина Леоніда Кравченка.  В 1993-2000 Краченко очолював факультет заочного навчання, а пізніше став проректором Київського національного університету внутрішніх справ (тепер НАВСУ). Був на цій посаді щонайменше до 2009. За словами Вітюка, на пенсію Кравченко вийшов полковником у 2005 р. Будинок завершили років із три тому.


У цьому ж дачному містечку будує будинок Сергій Мінченко, доктор юридичних наук, полковник міліції. Отримавши ступінь у НАВСУ, він лишився там викладати на кафедрі кримінології. Остання відома посада – в.о. ректора Дніпропетровського університету внутрішніх справ. Поки що будинок завершений лише зовні, але за словами Вітюка – недороблений всередині. 


Крайня дача належить родині Дубових. Великий будинок – Олександра Дубового, полковника, доцента криміналістики, ще в 90-х пішов у бізнес – він є власником ПП «Науково-дослідне Бюро судових експертиз «Сантодор». Його син Євген, натомість, пішов у органи – востаннє він задавав декларацію як оперуповноважений у Київській податковій (ВОВЕЗ ОУ ДПІ у Дарницькому р-ну ГУ Міндоходів). Свою ділянку в 6 соток Дубовий-молодший у декларацію за 2014р. вписав, садовий будинок у ній відсутній – хоча право власності на нього посвідчене в  2013 р.
Новые обещания