Яценюк звинуватив Тимошенко в отриманні $10 млн хабаря

15 Окт 2015 20:21

Арсеній Яценюк підтримав розпочату Юлією Тимошенко тарифну істерію, але взявся за цю модну передвиборчу тему з іншого боку.

Прем’єр-міністр вирішив долучитися до естафети – «звинувать парламент у корупції», «забувши» при цьому назвати імена головних дійових осіб, а також те, що найбільші хабарі ходять якраз на рівні Кабінету міністрів.

Арсеній Яценюк підтримав розпочату Юлією Тимошенко тарифну істерію, але взявся за цю модну передвиборчу тему з іншого боку. Зокрема, глава уряду звинуватив парламент в тому, що депутати прийняли за основу не урядовий законопроект щодо зменшення рентної плати за газ власного видобутку, а той, який подала команда Тимошенко. І нібито отримали за таку роботу грошову подяку в розмірі $10 млн. А в цьому прийнятому документі, як стверджує Яценюк, головним лейтмотивом є захист інтересів олігархів, які контролюють газовий видобуток в Україні. Однак, Арсеній Петрович не назвав ні олігархів, ні конкретних депутатів, які нібито брали в них гроші. Тим самим прем"єр продовжив традицію популістських звинувачень, яку раніше розпочали Олег Ляшко та Андрій Садовий, пише dsnews.ua

Нагадаємо, що мова йде про законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення вартості газу для населення", автором якого є Юлія Тимошенко та ще кілька депутатів. І цей документ передбачає, серед іншого, зменшення тарифів на газ для населення на 10%. Проект був прийнятий за основу на минулому тижні. Натомість, законодавча ініціатива уряду на цю ж тему необхідної підтримки депутатів не отримала, що й спровокувало невдоволення Арсенія Яценюка, який вдався до образливих висловлювань на адресу парламенту. "Парламент проголосував за основу законопроект про зниження рентної плати за газ. Не той законопроект, який вніс уряд України, а законопроект, який лобіює інтереси газових олігархів", – обурювався прем"єр. Вже наступного дня, близькі до уряду депутати почали поширювати в кулуарах Ради чутки про те, що низка їхніх колег, і в тому числі з фракції "Батьківщина" і БПП, отримали за це грошову подяку загальною сумою в$10 млн.

В цій всій історії виглядає дивним одне. Якщо Арсеній Яценюк дійсно володіє всією інформацією по темі і знає поіменно всіх олігархів, які давали такі хабарів, а також депутатів, які їх брали, то чому він не заявить про це публічно? Адже, отримавши такі свідчення, Генпрокуратура змогла б розпочати кримінальне провадження і ініціювати судовий процес для покарання корупціонерів. Але глава уряду цього не робить. Тим самим він уподібнюється до тих, хто вже раніше озвучував такі звинувачення, але так і не зміг довести їх до логічного завершення. Зокрема, це Олег Ляшко, який півроку тому розповідав про те, що Андрій Клюєв роздає колегам-депутатам гроші, щоб ті не голосували за позбавлення його депутатської недоторканності. І хоча Генпрокуратура відкрила на основі цих заяв кримінальне провадження, Ляшко жодного разу так і не прийшов до слідчих, щоб дати свідчення по цій справі.

Нещодавно так само вчинив і мер Львова та лідер партії "Самопоміч" Андрій Садовий. Нагадаємо, що напередодні голосування парламенту за внесення змін до Конституції в частині децентралізації, Садовий жалівся, шо на його депутатів чиниться шалений тиск, в тому числі і пропонуються великі хабарі, щоб змусити народних обранців голосувати за зміни до Основного закону. Але, як і Ляшко, жодних доказів Садовий не надав, а коли ГПУ попросила в нього надати додаткову інформацію, то зробив вигляд, що нічого такого і не говорив.

Виглядає так, що всі згадані політики вірять в те, що роблячи подібні заяви, вони доводять суспільству свою криштальну чесність та непідкупність. Але це ілюзія. У випадку Арсенія Петровича це ще й велика помилка. Адже всі чудово знають, що ключові рішення, в тому числі і в газовій сфері, приймаються на рівні Кабміну. Відтак, найбільші суми хабарів також проходять через кабінети на Грушевського. Тому, звинувачення Яценюка на адресу депутатів звучить просто смішно. І його особистий рейтинг, який стрімко наближається до нуля, це яскраво підтверджує.  

Новые обещания