Як приятель Вілкулів знищує одеський парк

31 Дек 2015 23:17

Благоустрій рекреаційної зони в парку Горького в розумінні балансоутримувачів - це МАФи, які займають зони відпочинку, повалені стовпи і спиляні дерева.

Для тих, хто любить поїсти під кущем в пилу - це класно, але більшість людей (бабусі, мами з колясками) гуляють не на головних алеях парку з кількох причин: гучна музика і сонце. Вони вибираються на скромніші доріжки, на яких і "кінь не валявся" ще з 90-х років.

Як соратник сім'ї Вілкула Сурен Сардарян знищує одеський парк ім. М. Горького - фото 1

Люди сидять на повалених давним-давно стовпах, пнях, бродять по коліно в пилу - через те, що галька, яка раніше там була, втоптана остаточно. Не дивлячись на те, що ще три роки тому для парку були закуплені урни для сміття, зараз ніхто не поспішає встановлювати їх, і більшість з них там стоять ще з "часів Царя Гороха", криві й косі, часто поламані. Нормальні тільки біля МАФів. Аналогічна ситуація із лавками. Нові були встановлені тільки на головних доріжках, решта облуплені або поламані, пише odesa.depo.ua

Як соратник сім'ї Вілкула Сурен Сардарян знищує одеський парк ім. М. Горького - фото 2

Як соратник сім'ї Вілкула Сурен Сардарян знищує одеський парк ім. М. Горького - фото 2

Є місця, де розкидані стовпи (мабуть колись міняли, але зношені відвозити не стали, кинули), над ним звисають павутиною дроти. У 10 метрах від дитячих атракціонів барвиста госпсвалка - лавки, цегла, мішки та інше сміття.

В парку розташовані три точки з туалетами, але працює тільки одна, дві інші - на замках і істочають пекельний сморід.

Як соратник сім'ї Вілкула Сурен Сардарян знищує одеський парк ім. М. Горького - фото 3

За зеленими насадженнями стежити ніхто і не має думки. Це шалено помітно - після встановлення атракціонів та нескінченної кількості МАФів залишається витоптаний грунт з пнями, траву ліньки висадити навіть власникам кафе біля своїх закладів, але дерева урізати, щоб влізло більше столиків, це будь ласка. Загальний настрій від парку - Потьомкінське село-закусочна.

Багато одеситів незадоволені діями реконструктора парку імені Горького - компанією "Веста", яка "реконструює" парк ще з 2009 року і контролюється крупним одеським бізнесменом Суреном Сардаряном.

Як соратник сім'ї Вілкула Сурен Сардарян знищує одеський парк ім. М. Горького - фото 4

Протягом 25 років з моменту підписання договору компанія "Веста" зобов'язана за свій рахунок прибирати і озеленювати парк, встановлювати і ремонтувати лавки, ліхтарі, доріжки, забезпечувати культурний відпочинок на атракціонах і обладнаних майданчиках.

Компанії Сардаряна, регулярно виграють державні тендери. Прімітно, що договір на проедення реконструкції  парку ім. М. Горького був укладений за результатами конкурсу, але достатньо дивного. У ньому брали участь три компанії, як мінімум дві з якіх (ТОВ "Веста" та ВАТ "Одесаавтотранс") контролюються саме Сардаряном.

У листопаді 2014 року виконком Одеської міськради дивом не передав парк у приватну власність "Вести", відмовившись підписати договір, який би давав приватникам розширені повноваження при експлуатації об'єкта.

Як вбачається, ніхто з так званих "реконструкторів" не зацікавлений в приведенні парку до ладу, а тільки займаються збиранням "данини" з підприємців, які заставили паркову зону своїми МАФами.

Колишнього співробітника міліції Сурена Сардаряна пов'язує багаторічна дружба і спільні бізнес-інтереси з "екс-регіоналом" Юрієм Вілкулом, а також з його сином, екс-губернатором Дніпропетровщини Олександром Вілкулом. Також, за інформацією від джерел в бізнес-спільноті Одещини, за часів правління "регіоналів", Сардарян був позаштатним радником у тодішнього прем'єр-міністра Миколи Азарова.

Варто відзначити, що бізнес Сардаряна, якого ще зовсім недавно щосили "мочила" влада всіх рівнів, з недавніх пір супроводжується успіхом. Так, він виграв довгу тяжбу з Одеською міськрадою за землю під Центральним автовокзалом і вигнав звідти "Гюнсел" з "Автолюксом". Крім того, комерсанту вдалося добитися перегляду в суді підсумків конкурсу на обслуговування маршрутів в Ізмаїлі.

На початку минулого року компанія ПАТ "Севертранс" Сурена Сардаряна виграла конкурс на обслуговування пасажирського сполучення між Южним і Одесою.

Останні пару років одесити помітили, що якість перевезень стала змінюватися в гіршу сторону. Але мало хто знає про те, що цей процес - наслідок бліцкригу по захопленню "Севертрансом" ринку перевезень відразу в декількох областях України, включаючи Київську.

В 2013 році в Києві "Севертранс" позбавили права на маршрутні перевезення в Київській області, віддавши перевагу місцевим перевізникам через те, що компанія "виграла" тендер, але при цьому не мала належної кількості транспорту.

Новые обещания