Теракти в Парижі організував Путін і при чому тут Порошенко

14 Ноя 2015 11:23

Вчора і сьогодні соцмережі вибухнули цілою низкою теорій про те, хто організував теракти в столиці Франції.

Вчора і сьогодні соцмережі вибухнули цілою низкою теорій про те, хто організував теракти в столиці Франції. І ідеї виникали, як самі нереалістичні, так і цілком логічні. Давайте спробуємо, хоч трошки розібратися з наслідками вчорашнього кошмару.

Теорія перша. У всьому винен Путін

Теорія базується на тому, що справді, Кремль носиться із планами змінити правлячі конфігурації в ключових країнах ЄС (вибори в Німеччині і Франції, де-факто, розпочнуться в наступному році). Тому, символічним місцем злочину було обрано матч між Францією та Німеччиною, пише dsnews.ua

Проте, говорити, що саме росіяни організували ці теракти, як мінімум ранувато. Путін звичайно, божевільний, але такий поступок аж надто віддає голівудщиною. Більше того, не факт, що такий теракт різко обвалить рейтинг Оланда і тим більше Меркель. В таких випадках нації консолідуються, і при правильній поведінці лідерів та їхнього оточення рейтинги правлячих партій можуть різко піти вгору. Та й час обрано не найкращий - праймеріз у Франції почнуться лише за кілька місяців і цей теракт може бути п'ятнадцятим у списку тем, які хвилюватимуть країну в той час.

Якщо ж говорити про російський слід, то тут перш за все треба говорити про аналогії з 11 вересня, коли росіяни одними з перших "подали руку допомоги" США і з того моменту почалося певне потепління в ставленні до росіян по всьому світу. Зараз, Путін спробує розіграти карту боротьби зі світовим тероризмом - він спробує знову ввійти в елітарний клуб борців з цим злом. Чи вдасться це йому? Поки зарано говорити, але цей напрямок стане домінантним для російської дипломатії на найближчі місяці. Поки ж на цьому фронті у відомства Лаврова були суцільні поразки. Варто також зазначити, що теорія про російський слід у теракті в Парижі працюватиме і в Європі. І для нас - це великий плюс.

Теорія друга. Європа закриє всі кордони і почнеться розвал ЄС

Ця тема обговорюється зараз не лише в нашому просторі, але й у всьому світі. Насправді майбутнє ЄС не залежить від цього теракту. І навіть тимчасове закриття кордонів - це лише тимчасова міра, яка не змінює базові принципи існування ЄС. Ніхто не відкидає законів, процедур і базових принципів всередині (підкреслюю, всередині) ЄС. Тому Євросоюз ще дуже рано хоронити. А поява прикордонних постів - це не така вже й глобальна проблема, а тому не треба перебільшувати роль прикордонників в проблемах європейців.

Теорія третя. В усьому винен Порошенко

Відразу після вибухів велика частина українського ФБ почала, як завжди, в усьому звинувачувати Порошенка. Ось один допис, який зібрав купу лайків: "Щодо трагедії за кордоном, то раджу Олланду оголосити перемір'я, провести лінію розмежування з терористами, зустрітись з їх представниками та представниками їхніх спонсорів (ФСБ) десь у Мюнхені (Мінськ зайнятий та й Меркель добиратись ближче), підписати з терористами угоду про відведення вогнепальної зброї, проведення виборів на захопленій ними території за участю заручників, але строго згідно "законодавства Франції". А щоб законодавство відповідало новим угодам - внести зміни до Конституції Франції. А ми вам допоможемо спостерігачами та "нелетальною зброєю". Все ніби правильно, але всі ті, хто пише подібні речі мають зрозуміти одне - воювати з сотнею терористів в Парижі набагато легше, ніж воювати з Росією.

Новые обещания