Іршанський ГЗК замовив газу у «прокладки» Журила-Дробота, яка натендерила вже 1,3 мільярди на держкомбінатах Журила-Дробота

22 Фев 2016 11:59

Філія «Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат» ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» 9 лютого за результатами тендеру уклала угоду з ТОВ «Енерджі трейд груп» на постачання природного газу на 45,38 млн грн.

Філія «Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат» ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» 9 лютого за результатами тендеру уклала угоду з ТОВ «Енерджі трейд груп» на постачання природного газу на 45,38 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Замовлено 6,05 млн кубометрів газу по 7500 грн за тис кубометрів, що є середньою тендерною ціною на газ від приватних постачальників по Україні.

На тендер було подано чотири заявки. Окрім переможця також подавились фірми «Офіс бізнес груп», «Український геологічний інститут» та «Енергогазрезерв». Усі вони пропонували паливо дорожче, однак дві перші фірми було відхилено через претензії до довідок, пишуть nashigroshi.org

«Енерджі трейд груп» записано на белізький офшор «Редшир солюшнз лтд.» (Redshire solutions ltd.). Нині директором є Микола Кобилянський, а до того фірмою керував Іван Комоліков. Він також був керівником ТОВ «Тортус» Олени Бойко і Артема Іваннікова. Це бізнес-партнери екс-директора «СхідГЗК» Сергія Дробота по ТОВ «Юридична компанія «Астрєя» і адвокатському об’єднанню «Колегія адвокатів «Астрея». У 2014 році Дробот отримав підвищення і став гендиректором ДК «Ядерне паливо», куди входить і «СхідГЗК».

Крім того, «Енерджі трейд груп» через ланцюжок пов’язана із Русланом Журилом – керівником ДП «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», який раніше був заступником директора «СхідГЗК». При цьому фірма після призначення Журила до ОГХК стала найбільшим постачальником держкомпанії.

«Енерджі трейд груп» почало вигравати державні тендери з 2009 року, отримавши з того часу підряди на постачання різних товарів та послуг на 1,30 млрд грн. виключно для «СхідГЗК» Дробота-Журала та «ОГХК» Журила.

Засновником єдиного допущеного конкурента на останньому тендері черкаського ТОВ «Енергогазрезерв» є Олексій Кивенко з Черкас.

Новые обещания