«Регіонала» і менеджерів «Укргазвидобування» підозрюють у привласненні 20 мільйонів після Майдану

1 Мар 2016 14:59

Чиновники ПАТ «Укргазвидобування» разом із колишнім депутатом Київської обласної ради Сергієм Ареф’євим у 2014-2015 роках організували закупівлю товарів по завищених цінах, що призвело до переплати від 20 до 40 млн грн.

Чиновники ПАТ «Укргазвидобування» разом із колишнім депутатом Київської обласної ради Сергієм Ареф’євим у 2014-2015 роках організували закупівлю товарів по завищених цінах, що призвело до переплати від 20 до 40 млн грн. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду м. Києва від 19 лютого.

Слідчі Нацполіції встановили, що екс-депутат облради Сергій Ареф’єв діючи у змові з директором департаменту матеріально-технічних ресурсів «Укргазвидобування» та іншими посадовцями ПАТ, а також з директором ТОВ «Борінком» організував закупівлю товарів для держкомпанії на суму понад 200 млн грн у підконтрольних їм підприємств та інших фіктивних фірм без проведення тендерних процедур. При цьому вартість товарів була завищена на 10-20%. Це встановлено в рамкха досудового розслідування по кримінальному провадженню № 12015000000000527, пишуть nashigroshi.org

Приміром, у жовтні-листопаді 2014 року «Укргазвидобування» закупило 21 дизельну електростанцію за 5,19 млн грн у ТОВ «Райд лтд». Фірма їх поставила і отримала оплату у повному обсязі. Слідством встановлено, що ці генератори «Райд лтд» купив у фірми «Далгакиран Компресор Україна» за 4,06 млн грн, у результаті чого держкомпанії завдано збитки на суму 1,13 млн грн.

Отриманні від «Укргазвидобування» кошти з підконтрольних депутату та його спільникам підприємств перераховувалися на банківські рахунки підприємств з ознаками фіктивності, після чого гроші переводилися у готівку.

Сергій Ареф’єв у 2012-2014 рр був помічником народного депутата від ПР Ярослава Москаленка, якого «Insider» пов’язував з Сергієм Костюком. Костюк у березні 2014 р очолив «Укргазвидобування», а у грудні того ж року був затриманий за підозрою у спричиненні державі збитків на 23 млн грн внаслідок продажу газу за заниженими цінами компанії нардепа Ігоря Єремеєва. Наступного ж дня Костюк сплатив 1,1 млн грн застави і вийшов на волю. А у листопаді 2015 року суд виправдав Костюка. Родини Москаленків і Костюків мають поруч ділянки на острові під Києвом.

Замість Костюка у червні 2015 року «Укргазвидобування» очолив Олег Прохоренко. Його команда оцінила розмах корупції в «Укргазвидобуванні» на рівні 2-3 млрд грн на рік.

ТОВ «Борінком» у 2013 році заснували Станіслав Товкачов, Катерина Деркаченко і Олена Богун, що була і директором фірми. Нещодавно Богун вийшла зі складу засновників фірми, а її директором став Андрій Число.

Олена Богун донедавна була співзасновницею ТОВ «Кременчук-Автосвіт» разом з Деркаченком Віталієм Васильовичем, який прописаний з Катериною Деркаченко за однією адресою.

Віталій Деркаченко до середини 2013 року працював начальником департаменту матеріально-технічного забезпечення та закупівель ПАТ «Укргазвидобування». У 2013 році він став заступником мера Василькова Володимира Сабадаша. У 2010-2015 рр був депутатом Васильківської райради.

Віталій Деркаченко у 2012-2014 рр був помічником народного депутата Сергія Кацуби, колишнього члена правління НАК «Нафтогаз України». Кацуба з вересня 2015 року перебуває у розшуку. Його підозрюють у розкраданні державних коштів у великих розмірах.

Закупівлі «Укргазвидобування» були здійснені у таких фірм: ТОВ «Спецпромтрейд-2008», ТОВ «Київенергопостач», ТОВ «Бурінком-Україна», ТОВ «ГПЛ», ТОВ «Газтехобладнання», ТОВ «Олтрейд», ТОВ «Капель Бум», ТОВ «Волгабурмаш – Україна», ТОВ «Райд лтд», ТОВ «Євроекомаш», ТОВ «КСМ-трейд», ТОВ «Компанія Машсервіс», ТОВ «Промислові мастила – Центр», ДП «Корпорація Грандінтерінвест», ТОВ ТД «Агрінол», ТОВ «Азімут ВП», ТОВ «Кабельний завод «Енергопром», ТОВ «Інтергріт», ТОВ «Фірма Паритет», ТОВ «Первомайська хімічна компанія», ТОВ «Техмаш», ТзОВ «Український полімер», ТОВ «Харківський завод електротехніки та металоконструкцій», ТОВ «Хімінтех», ТОВ «БК «Житлобуд», ТОВ «НГ Пром», ТОВ «Міо Ком», ТОВ «Граніс», ТОВ «Комфорт-плюс» та інші.

Отриманні від «Укргазвидобування» кошти підконтрольні посадовцям компанії далі перераховували на такі фірми: ТОВ «ВК Енергія», ПП «Вегамакс», ТОВ «Лантана голд», ТОВ «Квант – сервіс», ТОВ «Альянс трейд компані», ТОВ «Успіх ЮА», ТОВ «Ель-торг», ТОВ «Екодит», ТОВ «Діслав», ТОВ «Сєбо плюс», ТОВ «Компанія «Енергомаш», ТОВ «Автоматика НГ», ТОВ «Техінпром», ТзОВ «Універсальна бурова техніка», ТОВ «ЧЗА», ТОВ «АТ-інжиніринг», ТОВ «Укрнафтозапчастина», ТОВ «Сєбо плюс», ТОВ «Далгакиран компресор Україна», ТОВ «Мета-торг плюс» та інші.

Новые обещания