Офшорні власники ТЕЦ-5 викачають з харків’ян до 50 мільйонів на коштовний мазут

10 Мар 2016 12:59

ПАТ «Харківська ТЕЦ-5» 25 лютого внесло зміни до угоди з ТОВ «Укрістгаз» щодо закупівлі палива на 2016 рік й планує закупити мазут на суму 89,98 млн. грн.

ПАТ «Харківська ТЕЦ-5» 25 лютого внесло зміни до угоди з ТОВ «Укрістгаз» щодо закупівлі палива на 2016 рік й планує закупити мазут на суму 89,98 млн. грн.

Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

До кінця року Пат «Харківська «ТЕЦ-5» планує закупити паливний мазут М-100 за ціною 8 998,02 грн./т. Це значно дорожче від ринкових та тендерних цін інших замовників.

Наприклад, у лютому ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» уклало угоду з ТОВ «Трейд Коммодіті» на постачання мазуту по 5 900 грн/т.

Зараз паливний мазут можна придбати автомобільними партіями по ціні 4999 грн./т. Залізничні поставки, які замовила «ТЕЦ-5», коштують ще дешевше. За даними консалтингової групи «А-95», цього року середні ціни коливаються в діапазоні 4400-4700 гривень.

мазут от А95

Відтак закупівельна ціна є удвічі вищою від ринкових цін. Переплата по цій угоді може скласти 40-50 млн грн. у перерахунку це складе близько 80-90 гривень додаткового платежу на кожного з 534 тисяч абонентів ТЕЦ-5.

Нагадаємо, що ТОВ «Укрістгаз» у 2012 році придбало «Харківську ТЕЦ-5». Тоді цю компанію пов’язували з оточенням Юрія Бойка та Дмитра Фірташа.

Директором ТОВ «Укрістгаз» є Володимир Крупко, який є сином екс-міністра Кабінету міністрів Петра Крупка, що працював в обох урядах Юлії Тимошенко.

Це підприємство зареєстроване на австрійську компанію «Ітонс холдинг гмбх». Компанію «Укрістгаз» пов’язували з оточенням Юрія Бойка та Дмитра Фірташа. Австрійська фірма  належить кіпрській компанії «San Posidanius Investments Limited» (Кіпр) і офшору «Ithuba Natural Resources Fund» (Кайманові острови).

Кінцевим бенефіціаром ПАТ «Харківська ТЕЦ-5» держреєстрі вказаний кіпріот Дімітріс Іоанідіс. Він є партнером Вадима Новинського в «Азов петролеум ЛЛС».

Крім того, ТОВ «Укрістгаз» володіє 75 % ПАТ «Волиньобленерго».  Ще 21% акцій обленерго має кіпрська «Garensia Enterprises Limited», яку ЗМІ пов’язують із Костянтином Григоришиним, пишуть nashigroshi.org

Під час останніх зборів акціонерів у 2015 році,представником ТОВ «Укрістгаз» був Богдан Курінний. Крім того, членам набради стали Віталій Левченко та Євген Олександрович Тютюнніков. Він був засновником ТОВ «Лісічанська вода» й ТОВ «Рубіжанська вода». Його партнером у цих компаніях було ТОВ «Хімічно-промисловий альянс», яким володіє кіпрський офшор «Діренс Вентурес Лімітед» і Антон Чернецов. Вони ж володіють ТОВ «Таун Сервіс». За даними «Наших Грошей» ці фірми контролюються оточенням лідера фракції «Опозиційного блоку» Юрія Бойко.

Новые обещания