Офшори, через які були виведені мільярди з «Приватбанку», причетні до виведення мільярдів з «Укрнафти»

16 Фев 2016 12:48

Кілька фірм заборгували ПАТ «Укрнафта» 11,6 мільярда гривень. Про це в Facebook повідомила народний депутат від партії «Самопоміч» Вікторія Войціцька.

Станом на 30 вересня 2015 року, за нафту ТОВ «Галнафта», заборгувала – 1,37 млрд грн, ТОВ «Гарант-УТН» – 1,33 млрд грн, ТОВ «Техтрейд Груп» – 1,10 млрд грн, ТОВ «ТД Прикарпаттянафтотрейд» – 2,05 млрд грн, ТОВ «Котлас» – 2,89 млрд грн.

За даними Войціцької, анульовані реєстрації платника ПДВ мають компанії «Техтрейд Груп» і «Котлас». Крім того, компанії «Гарант-УТН» та «ТД Прикарпаттянафтотрейд» мають дебіторські зобов’язання на 1,33 та 2,05 млрд грн.

«Прямим наслідком визнання дебіторської заборгованості безнадійною і списання її за рахунок резервів або чистого прибутку автоматично призведе до зменшення на відповідну суму (11 млрд. гривень) суми розподілу дивідендів, що насправді призведе до збитковості підприємства», – пише вона, пишуть nashigroshi.org

Як зазначає Войціцька, дебіторська заборгованість вказаних компаній-покупців на останню звітну дату складає – 8,73 млрд грн. Також менеджмент «Укрнафти» авансом сплатив 3 млрд. грн за нафтопродукти на рахунок ТОВ «Котлас».

«Всього з квітня по вересень 2015 року з Укрнафти виведено 11,61 млрд.грн», – повідомляє депутат.

Засновником «Прикарпаттянафтотрейд» є Ігор Юхимчук, директором Богдан Жук. Вони ж виконували ті ж ролі у ТОВ «ТД «Карпатнафтотрейд», яке правоохоронці підозрювали у співучасті у розкраданні газу з подальшим перепродажем у Дніпропетровській і Запорізьких областях.

Засновниками ТОВ «Котлас» є низка офшорів: «Хіллфорд сервісез лтд.», «Бі-сі карго сервісез лімітед», «Юнайтед шіпментс трейдінг лімітед», «Шрівпорт холдінгз інк.», «Транссіа трейдінг лімітед», «Солар лімітед», «Кроунсхілл трейдніг лтд», «Греммел холдінгз інк.», «Грандос ентерпрайзес лтд», «Глобал чемікал сервісез лімітед», «Кріспекс інк.»

Засновниками ТОВ «Галнафта» є низка офшорів: «Стафертон коммершіал лтд», «Балліоті ентерпрайзес лтд», «Олстрім венчарз лтд», «Петролінк холдінгз с.а.», «Ріколеллеті лімітед».

Засновниками ТОВ «Гарант-УТН» є офшори «Ончан лімітед» (Onchan limited) і «Нултон кепітал інк.» (Nulton capital inc.).

Вказані офшори з Карибських островів британської юрисдикції причетні до діяльності групи «Приват» (пруф, пруф, пруф, пруф).

Наприклад, «Глобал чемікал сервісез лімітед» зі складу засновників фірми «Котлас» також виступало співзасновником компаній «Рапіт» і «Профіт», через які у 2014 році з «Привабтанку» по фіктивним контрактам було виведено по $50 мільйонів через кожну. Загалом тоді з банку Ігоря Коломойського було виведено $1,82 млрд (про схему у статті Нацбанк не помітив мільярдів «Привату»).

А офшори «Шрівпорт» і «Нултон» також виступають засновниками ТОВ «Кременчукнафтопродукт Груп», яку АМКУ визнав винною у тендерній змові з ТОВ «ВТФ «Авіас».

Новые обещания