Латвійський банк Льовочкіна і Фурсіна позбувся ліцензії

4 Мар 2016 11:55

Європейський центробанк за пропозицією Комісії з ринку фінансів і капіталу Латвії анулював ліцензію латвійського Trasta komercbanka, акціонером якого є колишній співвласник RosUkrEnergo Іван Фурсін, давній товариш Льовочкіна.

Європейський центробанк за пропозицією Комісії з ринку фінансів і капіталу Латвії анулював ліцензію латвійського Trasta komercbanka, акціонером якого є колишній співвласник RosUkrEnergo Іван Фурсін, давній товариш Льовочкіна

Про це повідомляє Комісія з ринку фінансів і капіталу Латвії (КРФК), пише Дело.

Латвійський регулятор запропонував анулювати ліцензію, оскільки Trasta komercbanka тривалий час допускав серйозні порушення в роботі.

У зв'язку з цим відомство виключило можливість врегулювання проблем або порятунку банку.

Trasta komercbanka, за даними КРФК, не є системно важливим, його відхід з ринку не зробить істотного негативного впливу на стабільність латвійського фінансового сектора.

У разі ліквідації банку з виплатою клієнтам гарантованого державою відшкодування в 100 тис. євро 93% вкладників отримають назад всі свої вклади в повному розмірі.

Таким чином, будуть дотримані інтереси більшості вкладників, зазначає КРФК.

Держава гарантує всім клієнтам будь-якого латвійського банку виплату вкладів на суму до 100 тис. євро, якщо банк не здатний їх виплатити.

Як заявила представник зі зв'язків з громадськістю КРФК Іева Уплея, гарантовані державою вклади будуть виплачені клієнтам Trasta komercbanka в найкоротші терміни. Загальна сума виплат поки невідома.

Нагадаємо, 22 січня латвійська рада прийняла рішення встановити обмеження на дії АТ "Trasta komercbanka".

Як писала "УП",  насправді, неформально Фурсін є довіреною особою Льовочкіна. А неофіційно в політичних та бізнес-колах України їх сприймаються як одне ціле. Їхня дружба сягає 1990-их, коли Фурсін і Льовочкін працювали у фінансовій установі "Банкірський дім".

Офіційно ж контакти між Льовочкіним і Фурсіним можна прослідкувати в тому, що сестра глави адміністрації президента Юлія Льовочкіна протягом 2003-07 років працювала під проводом Фурсіна в "Місто-банку" заступником керівника інвестиційного бізнесу.

Крім того, членом ради Trasta komercbanka також є людина Льовочкіна Артемій Єршов, який у 2014 році був обраний до ради Trasta komercbanka.

Ершов свого часу обіймав посади керівника Управління іноземних інвестицій і кредитів в Міністерстві економіки України, голови Правління "Першого Інвестиційного Банку", голови Правління АБ "Кліринговий Дім", першого заступника голови Правління "Ощадбанк", директора ІК "Трійка Діалог Україна", заступника Голови Правління АТ "Сбєрбанк РФ "(Україна).

Також, як писала "УП",  через цей банк були відмиті вкрадені у держави кошти при здійсненні махінації під час закупівлі "вишок Бойка".

Новые обещания