Комбінат Сергвя Тарути не хоче платити 100 мільйонів штрафу за сировину, самовільно використану у 90-х

1 Мар 2016 14:50

Прокуратура програє позов в інтересах Державного агентства резерву про повернення матеріальних цінностей і стягнення 101,19 млн грн. штрафних санкцій з ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е. Дзержинського».

Прокуратура програє позов в інтересах Державного агентства резерву про повернення матеріальних цінностей і стягнення 101,19 млн грн. штрафних санкцій з ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Ф.Е. Дзержинського». Про це свідчить рішення Господарського суду м.Києва від 17 лютого.

З початку 90-х на відповідальному зберіганні комбінату знаходилися матеріальні цінності мобілізаційного резерву, які є державною власністю, пишуть nashigroshi.org

У 2000 році інспекція Державного агентства з управління державним матеріальним резервом виявила, що підприємство у 1993 – 1994 використало матеріальні цінності на власні виробничі потреби. Встановлено самовільне використання силікомарганцю 82% в кількості 3601 тонн, феросиліцію 45% в кількості 2735 тонн, алюмінію вторинного в кількості 14 тонн, нікелю в кількості 14 тонн. Вимоги щодо повернення майна не виконані.

У 2005 році заступник прокурора Дніпропетровської області подав позов про повернення цінностей держрезерву і стягнення з приватного комбінату штрафу у розмірі 101,19 млн грн.

Однак це провадження неодноразово зупинялося через розгляд адміністративної справи – позову комбінату Дзержинського про визнання незаконним розпорядження Кабінету міністрів щодо накопичення та розбронювання матеріальних цінностей мобрезерву. У 2012 році суд залишив без розгляду цей позов комбінату Дзержинського.

У 2013 році провадження по справі про стягнення цінностей і штрафів з комбінату Дзержинського було поновлено.

У травні 2014 р. Госпсуд м.Києва задовольнив позов частково і зобов’язав повернути держрезерву відсутні матеріальні цінності. У вимогах про стягнення штрафу суд відмовив у зв’язку зі спливом позовної давності.

У травні 2015 р. прокурор домігся рішення Вищого господарського суду щодо стягнення з комбінату Дзержинського ще і 101,19 млн грн. штрафних санкцій.

Вищий госпсуд виходив з того, що в час прийняття на зберігання матеріальних цінностей державного резерву та вчинення порушення відносини комбінату Дзержинського з державою регулювалися положенням про державний матеріальний резерв, згідно з постановою Кабміну 1992 р. Цим положенням передбачено, що на майнові вимоги Держкомрезерву України та його підприємств про повернення їм заборгованості строки пред’явлення претензій та позовної давності не поширюються.

У листопаді 2015 р. комбінат Дзержинського подав заяву про перегляд постанови Вищого госпсуду за нововиявленими обставинами.

Під нововиявленими обставинами комбінат Дзержинського мав на увазі той факт, що згідно з довідкою Держфінінспекції від 09.10.2015 р., на обліку Держагентства резерву у 2013-2015 рр. дебіторська чи кредиторська заборгованість комбінату Дзержинського не числилась, а, отже, була відсутня.

24 грудня Вищий госпсуд скасував свою попередню постанову і направив справу на перегляд у Господарський суд м.Києва.

При перегляді справи встановлено, що залишки цінностей мобілізаційного резерву на комбінаті Дзержинського відсутні, у 2013-2015 рр. договори зберігання не укладалися, а заборгованість комбінату перед Держрезервом не числилась. З огляду на це у попереднє судове рішення про повернення майна державі було скасовано. Чи буде прокуратура подавати апеляцію поки невідомо.

Власником 93,5% акцій «Дніпровського металургійного комбінату ім. Ф.Е. Дзержинського» є корпорація «Індустріальна Спілка Донбасу». Власність корпорації оформлено на кіпрські компанії «Каірто Лімітед» і «Каслроуз Лімітед». Бенефіціарами корпорації в українському реєстрі значаться Олег Мкртчан і позафракційний народний депутат Сергій Тарута.

Новые обещания