Керівників академії агронаук підозрюють у виведенні 4,6 тисяч гектарів на приватну фірму

4 Мар 2016 11:28

Генпрокуратура розслідує факти зловживання керівництвом Національної академії аграрних наук України, що призвело до вилучення з володіння держпідприємства 4650 га особливо цінних земель на півночі Одеської області вартістю 119,5 млн гривень.

Генпрокуратура розслідує факти зловживання керівництвом Національної академії аграрних наук України, що призвело до вилучення з володіння держпідприємства 4650 га особливо цінних земель на півночі Одеської області вартістю 119,5 млн гривень. Про це повідомляє «Агарне інформаційне агентство» з посиланням на ухвалу Печерського райсуду м.Києва.

Відповідне кримінальне провадження зареєстроване 12 серпня 2015 р.

Суд отримав клопотання Головного слідчого управління ГПУ про надання доступу до постанови Господарського суду Одеської області, якою визнано банкрутом ДП «Дослідне господарство «Новоселівське» Селекційно-генетичного інституту Національного наукового центру насіннєзнавства та сортовивчення НААН України.

У зв’язку з процедурою ліквідації з володіння держпідприємства вибули 4650 га особливо цінних земель, нормативна грошова оцінка яких становить 119,5 млн грн.

Це сталося тому, що в.о. віце-президента НААН України, керівник відділу правового забезпечення НААН України, в.о. начальника управління наукового забезпечення інноваційно-інвестиційного розвитку експериментальної бази НААН України умисно не погоджували план санації ДП «ДГ «Новоселівське».

З метою приховання злочину головний бухгалтер ДП «ДГ «Новоселівське» відмовила у наданні документів для перевірки робочій групі з представників СБУ та органів державної влади.

А арбітражний керуючий, будучи фактичним керівником підприємства, не вжив заходів до припинення збиткової діяльності підприємства та покращення його фінансового стану, зосередившись на відчуженні особливо цінних земель.

Від «Наших грошей»:

Господарський суд Одеської області 18 березня 2015 р. визнав «ДГ «Новоселівське» банкрутом.

Провадження про банкрутство відкрито ще у 2013 році. Затверджено вимоги кредиторів на 2,5 млн грн. Головою комітету кредиторів була фізособа-підприємець. У 2014 р. її правонаступником стало ТОВ «Борзна-Агро» Євгенії Левенчук (Київська обл.) і Олега Паньківа (Івано-Франківська обл.). Саме ця фірма подавала клопотання про визнання держпідприємства банкрутом. Ім’я фізсособи-підприємця, що раніше очолював комітет кредиторів, у реєстрі судових рішень не оприлюднено.

У травні 2015 р. Головне територіальне управління юстиції в Одеській області м. Одеса та Селекційно-генетичний інститут оскаржили цю постанову, вказавщи на те, що суд не перевірив фінансово-майновий стан і можливість відновити платоспроможність. Але суд скарги не задовольнив. У серпні 2015 р. рішення було підтверджено у Вищому господарському суді.

Новые обещания