Дмитрий Ярош обратился к Порошенко

2 Ноя 2015 11:06

Проводник национально-освободительного движения «Правый сектор», народный депутат Дмитрий Ярош обратиля к президенту Украины Петру Порошенко по поводу местных выборов в Мариуполе.

Проводник национально-освободительного движения «Правый сектор», народный депутат Дмитрий Ярош обратиля к президенту Украины Петру Порошенко по поводу местных выборов в Мариуполе.

Приводим текст полностью языком оригинала:

Пане Президенте!

Розвиток ситуації в державі потребує Вашої правильної та рішучої реакції на виклики, які підкидають життя та Путін.

Ситуація з виборами в Маріуполі – один з головних викликів. Є два шляхи. Перший: зробити, що від Вас вимагають Америка, Німеччина, а також Путін, та провести вибори 15 листопада цього року. Спільно з Опозиційним Блоком та БПП це питання можна проголосувати у Верховній Раді України, остаточно поховавши проукраїнську коаліцію.

Є і другий: дати регіону шанс на видужання. Призначити вибори на більш пізній час та за цей час спробувати провести певні реформи в регіоні. Використати ситуацію, яка склалася в Маріуполі, як дорожню карту, як своєрідний експеримент, на прикладі якого розробити сценарій щодо подальшої соціалізації на даний час окупованої території Донбасу. Для прийняття рішення вивчити ситуацію в місті, без фальшивих шаблонів та облудних гасел, дивлячись правді у вічі.

А правда у наступному. У Маріуполі ніколи не було, і зараз немає справжніх осередків політичних партій. Є нашвидкуруч складені списки активістів, яких на різних умовах «розібрали» на час виборчої кампанії. У Маріуполі виходять дві газети. Дві — на півмільйонне місто. Одна є власністю підприємства «Азовсталь», інша – ММК ім.Ілліча. Обидва входять до групи компаній «Метінвест». Працюють три телекомпанії. Зайве пояснювати, хто їх контролює. На підприємствах «Метінвесту» працюють десятки тисяч працівників. Ще тисячі працюють на підприємствах, що їх обслуговують. Економічна криза б’є по кожному. Люди очікують звільнень, скорочень та падіння доходів. У місті панує депресія та розчарування у владі.

Це підтверджують дані екзит-полу, проведеному в день голосування біля дільниць: «Опозиційний блок» набрав би 83,5%, жодна з інших політичних партій не набрала і 3%. Тобто 100% Маріупольської міської ради будуть представниками «Оппоблоку». Міський голова, звісно, буде теж висуванець «Метінвесту». Отже, місто буде віддано структурі, навіть в офіційній риториці якої поняття «Україна» просто відсутнє.

У 2014 р. ці люди тиснули руки терористам і вимагали відводу української армії від Маріуполя. Патріоти не дали цього зробити і місто залишилося під українським прапором. Влітку 2014 року активісти двічі ставали на захист міста, у червні 2014 року, коли звільнили його від ДНР, та в серпні, коли живим ланцюгом протистояли російським військам під Маріуполем. І сьогодні свідомі маріупольці не погодяться з сценарієм, заготовленим для нього тими, хто розпалював війну на Донбасі. Втретє на захист міста вони стали в жовтні 2015 року. І не допустили ворога зсередини.

Реальними причинами зриву у Маріуполі були зовсім не технічні питання місця друку бюлетенів, чи протести проти можливих фальсифікацій. Не треба мати ілюзій щодо можливості швидкого перепроведення виборів. Слід усвідомлювати, що навіть формування іншого складу комісій, привезення бюлетенів навіть із водяними знаками, забезпечення проведення голосування в день виборів не гарантує проведення підрахунку голосів, доставку бюлетенів до комісій, визнання комісіями їх результатів, і таке інше. Варіантів дій у патріотів більш ніж достатньо, щоб не допустити поразки України. БО УКРАЇНА, А НЕ ВИБОРИ, ПОНАД УСЕ.

Не забувайте, що довкола міста у великій кількості зосереджені добровольчі підрозділи, а також батальйони МВС, МО та Нацгвардії, які приїхали сюди захищати рідну землю і Україну. Вони не сидітимуть склавши руки, дивлячись, як київські можновладці спихують місто у ДНР. «ДУК ПС», «Азов», «Донбас» тут для захисту України, а не виборів.

Пане Президенте, просто використайте з користю для України ситуацію, що склалася навколо Маріуполя. За час, що дав нам Бог, доля та українські патріоти, зробіть кроки до демонополізації ситуації на Донбасі. Сприяйте створенню численних вільних медіа, закличте міжнародні фонди, які надають гранти на розвиток демократичних процесів, попрацювати в Маріуполі. Змініть управлінські клани в місті та дайте шанс проявити себе численним громадським активістам, які готові кипучу енергію направити на зміни і реформи. Дайте шанс людям на самореалізацію, спростивши умови початку ведення бізнесу і його адміністрування. Почніть, врешті, створювати середній клас, розвивати сферу послуг.

І досить прогинатися під «Метінвест». Сьогодні в Маріуполі вільно дихається. Попри димлячі труби «Метінвесту». Після зриву виборів без вибору залишається відчуття, що Маріуполь залишився єдиним вільним містом на Донбасі. І якщо ще недавно це був форпост України проти російської армади, нині це Острів Свободи в океані Оппоблоку.

Для Путіна Маріуполь нині – як той пазл, якого не вистачає для формування хоч якогось варіанту «Новоросії» та пробивання сухопутного шляху до Криму. Вихід із ситуації є — перенесення виборів на більш пізній термін (найкраще на 2017 рік), а до того часу створення військово-цивільної адміністрації з авторитетних в краї управлінців.

Водночас розробка програми стабілізації регіону, створення незалежних ЗМІ, формування дієвих осередків політичних партій, робота з керівництвом металургійних комбінатів, залучення інвестицій, програми з покращення іміджу України тощо, які дозволять кардинально розвернути в бік України світогляд місцевого населення та провести у 2017 році вибори, з результатами яких погодиться громадськість міста. Або проведемо вибори в Маріуполі разом із окупованим Донецьком.

В цьому є свій глибокий символізм. Маріуполь стане зв’язковою ланкою між Україною та Донбасом. До того ж, така прив’язка пришвидшить і вибори на окупованій території. На умовах українського законодавства. Пане Президенте, переконайтеся у необхідності такого сценарію. Американці і європейські партнери погодяться на такі реформи, вони ж саме їх вимагають. У випадку їх ефективності, ми зробимо окупований Донбас, з яким — відверто — сьогодні не знаємо що робити, справді українським. Слава Україні!

Новые обещания