ДФС вимагає у "Київстар" мільярд за угоду з фірмою Курченка

9 Мар 2016 14:02

Державна фіскальна служба вимагає у телекомунікаційного оператора "Київстар" понад 1 млрд грн податку за угоду з фірмою Сергія Курченка.

Державна фіскальна служба вимагає у телекомунікаційного оператора "Київстар" понад 1 млрд грн податку за угоду з фірмою Сергія Курченка.

Про це повідомили ЛІГА.net відразу кілька джерел на телекомунікаційному ринку, добре знайомих з цією історією.

"Ми поки не будемо коментувати, але скоро чекайте", - сказав президент "Київстару" Петро Чернишов.

Як розповідає один зі співрозмовників, добре знайомий з претензією ДФС, вимога до "Київстару" виникла за результатами позапланової перевірки компанії податківцями.

За період з початку 2013 року по другий квартал 2014 року у неї на рахунках з'явилося більше 4 млрд грн доходу, походження якого податківці не змогли встановити. Мова про операції з найбільших мережевих дистриб'юторів тих часів - компанією "Ельбрус".

"Прокуратура провела розслідування діяльності цієї компанії. І підписант відмовився від своїх підписів на дорученнях, на підставі яких "Київстар" відвантажував товар", - розповідає джерело.

Формально мобільний оператор отримав невідомо від кого "подарунок" у вигляді дуже великої суми.

"Зараз, згідно з позицією Верховного Суду, якщо посадові особи заперечують причетність до господарської діяльності, неважливо, в якій формі (наприклад, пояснень), то це підстава для визнання для їх контрагентів з цього юрособі всіх операцій фіктивними", - пояснює керівник податкової практики юридичної компанії Jurimex Вікторія Форсюк.

Видання поцікавилося в ДФС, в Центральному офісі з обслуговування великих платників, чому податківці хочуть двічі обкласти дохід компанії податком на прибуток. Але, як уточнила перший заступник начальника Центру Лариса Бондар в телефонній розмові, навряд чи результати перевірки "Київстару" є відкритою інформацією, навіть якщо така була.

Оптова компанія "Ельбрус" - це відомий спосіб отримання грошей оточенням Віктора Януковича. Про її діяльність журналісти проекту Слiдство.Iнфо вже публікували докладне розслідування.

Представники деяких мобільних операторів на умовах анонімності розповідають, що ця компанія в період правління Януковича нав'язувалася владою як основний дистриб'ютор карт поповнення рахунку і стартових пакетів.

Ельбрус жив на відсотку, який заробляв на подальшому перепродажі карт мобільних операторів реальним дилерам і дистриб'юторам.

У згаданому журналістському розслідуванні зазначалося, що Ельбрус співпрацював з "Київстаром" з 2011 року, а з МТС Україна - з 2012-го. Оборот "Ельбрусу" тільки за шість місяців 2012 року становив понад 2 млрд грн.

При цьому в розслідуванні вказується на взаємозв'язок компанії з Сергієм Курченко. Примітно, що, за станом на 2013 рік, штат "Ельбрусу" складався з одного співробітника, а балансова вартість основних засобів - 10 000 грн.

Як з'ясувалося, МТС і "Київстар" вже мали справу з податківцями з приводу господарських відносин з "Ельбрусом".

Але суми, які вимагали доплатити податківці, були, за мірками телеком-компаній, незначними і вимірювалися мільйонами гривень (близько 1 млн грн у МТС і близько 37 млн грн - у "Київстару").

Новые обещания