Чому Ігор Коломойський заморожує "Укроп"

24 Янв 2016 21:39

Призначення екс-помічника "новороса" Олега Царьова головою партії "Укроп" означає початок заморожування політпроекту Ігоря Коломойського.

Вчора в партії Коломойського "Укроп" стався черговий скандал. На засіданні політради партії з посади голови цієї політсили було знято Геннадія Горбана, який має серйозні проблеми з правосуддям і наразі перебуває в СІЗО. Посаду голови партії тимчасово отримав член політради "Укропу" Денис Борисенко, пише Depo.ua.

Одразу після того, як про це рішення стало відомо широкому загалу звідусіль залунали крики "Зрада". По-перше, нардеп від "Укропу" Андрій Денисенко заявив, що Корбана зняли без його згоди, що матиме "фатальні наслідки для партії в цілому і для всіх, хто за неї голосував".

По-друге, з'ясувалося, що новий очільник партії Борисенко у свій час встиг попрацювати помічником одіозного новороса-білогарячечника Олега Царьова, ще коли останній був нардепом від Партії регіонів у минулому скликанні. Ну, чим не "Зрада!". Але справу в тому, що окрім Царьова Борисенко встиг попрацювати і на одіозного Богдана Губського, і на нинішнього "укропівця" Святослава Олійника, і на "БЮТівця" Юрія Трегубова.

ГПУ: У Корбана найдены схемы рейдерских захватов предприятий


То ж на справді, минуле Борисенка говорить нам лише про одне - він професійний клерк, помічник нардепів. Така собі політична робоча конячка, яка раніше ніколи не виходила та й не претендувала на серйозні публічні ролі. Цілком імовірно, що в історії з УКРОПом мова йде не стільки про підвищення Борисенка, скільки про "пониження" "Укропу" - з активного політичного гравця до рівня "замороженої" партії, що існує лише на папері.

Ні для кого не секрет, що доля "Укропу" цілком і повністю в руках однієї людини - Ігоря Коломойського. І замороження цього політпроекту цілком може бути частиною домовленостей між олігархом і владою. Коломойський заводить "Укроп" в тінь, припиняє активну політичну діяльність, за що отримує певні бізнес-поступки, чи навіть спущення на гальмах справи Корбана. Такий сценарій цілком може задовольнити більшість учасників, що власне і підтверджується досить спокійною реакцію на заміну голови партії. Борис Філатов в останні місяці уже продемонстрував, що "Укроп" йому за великим рахунком непотрібен і він бачить своє політичне майбутнє в ролі господарника мера Дніпропетровська. Для Корбана зараз головна задача вибратися з в'язниці. Інші політики з орбіти Коломойського цілком можуть присмоктатися до різних сторонніх проектів, не обриваючи зв'язок з патроном. А от що стосується Андрія Денисенка, то саме він мабуть всерйоз розраховував посісти місце Корбана в "Укропі" аби продовжити активну політичну діяльність цієї політсили, і для нього те, що відбулося "повна зрада".

В найближчий вівторок Андрій Денисенко планує провести збори політради "Укропу", аби спробувати переломити ситуацію в партії на свою користь. Тоді і стане остаточно зрозуміло, чи іде "Укроп" на політичне дно, чи ще побовтається якийсь час.


Новые обещания