Жінка Ставицького не отримувала грошей від «продажу» будинку кіпрській компанії

14 Мар 2016 11:29

Дружина Едуарда Ставицького продала будинок в центрі Києві кіпрській компанії, не отримавши за це грошей.

Дружина Едуарда Ставицького продала будинок в центрі Києві кіпрській компанії, не отримавши за це грошей. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду м.Києва від 24 лютого.

15 жовтня 2014 р. Олена Ставицька, дружина екс-міністра екології та енергетики і вуглепрому, продала будинок на вул.Шота-Руставелі 31-г кіпрській компанії «N.A. Welidara Limited» за 51,56 млн грн. Але за рік з часу договору гроші за будинок на рахунок Олени Ставицької так і не надійшли.

Незважаючи на відчуження будинку по вул.Шота-Руставелі, Генпрокуратура у грудні минулого року через суд добилася накладення на нього арешту, пишуть nashigroshi.org

Також у 2009-2013 рр. теща Ставицького – Валентина Ушакова – за спільні кошти разом із дочкою Оленою Ставицькою добудувала будинок площею 162 кв.м., який разом із 0,08 га землі продала 17 жовтня 2014 р. кіпрській компанії «Magavenia Investments LTD». Вартість будинку і землі склала 13,05 млн грн. У березні 2015 р. теща Ставицького отримала від кіпрської компанії цей будинок у заставу з правом володіння та користування.

У 2013-2014 рр. «Magavenia Investments LTD» володіла ТОВ «Актив Капітал Груп», коли там був директором батько екс-міністра – Анатолій Ставицький. Сьогодні «Актив Капітал Груп» оформлено на інші офшори – «Coldale Enterprises INK.» (Панама), «Sabar Business LTD.» (Беліз), «Indirecto Holdings S.A.» (Панама), а директором є Юрій Шостак.

Ще три квартири теща Ставицького 8 жовтня 2014 р. продала «Candlema LTD», створеній на Кіпрі за місяць до угоди. У березні 2015 р. Ушакова аналогічно отримала продані нею квартири у заставу.

Чи перерахували кіпрські фірми Ушаковій гроші за придбання нерухомості в ухвалі суду не уточнюється. Однак слідчий Генпрокуратури добився через суд доступу до даних банківського рахунку Ушакової.

В матеріалах суду сказано, що Ушакова користувалась одними і тими ж банківськими скриньками разом зі своєю доньокою. Також теща на підставі довіреності користувалась банківськими платіжними картками свого зятя – Едурда Ставицького.

У лютому цього року стало відомо, що квартиру Ушакової по вул. Хрещатик,15 мали продати за борги, оскільки вона була в іпотеці Укрексімбанку. У рамках судової справи Міністерство юстиції перерахувало Ушаковій 5,09 млн грн. – це могли бути кошти, що залишились після погашення іпотеки. Разом з тим, у реєстрі майнових прав власницею досі значиться Ушакова. Сусідня квартира належить її дочці Олені Ставицькій і у 2014 р. арештовувалась ГПУ.

Після втечі Януковича у березні 2014 року Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження проти топ-чиновників з оточення екс-президента за фактом відмивання доходів і заволодіння державним майном в особливо великому розмірі. У тому числі і заволодіння комплексом відпочинку «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я», де проживав екс-президент Віктор Янукокович.

У рамках провадження досліджується, зокрема, відмивання грошей екс-міністром Едуардом Ставицьким через придбання майна у власність членів його родини.

Новые обещания