За оружейный бизнес идет борьба между "одесскими" и "президентскими"

3 Окт 2016 14:47

В таємних нетрях «Укроборонпрому» існує принаймні два угрупування. Одне з яких – дотичне до людей, оспіваних Ніколасом Кейджем у фільмі «Збройний барон», а інше – просто друзі президента, стверджує Юрій Школяренко.

В таємних нетрях «Укроборонпрому» існує принаймні два угрупування. Одне з яких – дотичне до людей, оспіваних Ніколасом Кейджем у фільмі «Збройний барон», а інше – просто друзі президента, стверджує Юрій Школяренко, «Наші гроші» в статті "Збройні барони президента".

"Підкилимне вовтузіння проявилось через анекдотичне відновлення на посаді заступника директора державного підприємства «Спецтехноекспорт» Володимира Муцинова, - пише автор матеріалу. - Про компанію мало що було чути до початку літа, аж поки туди не зайшли детективи НАБУ в пошуках фіктивних контрактів. Обшуки завершилися взаємними звинуваченнями в тиску, але в результаті всіх цих подій було звільнено заступника директора оборонної фірми Володимира Муцинова. Звільнили його з нестандартним поясненням: він зробив якесь «аморальне» селфі чи то в офісі НАБУ, чи то біля нього.

1

Володимир Муцинов

Згодом суд відкотив усе назад, і чоловіка поновили на роботі. Із компенсацією третини мільйона гривень за «вимушені прогули» – з розрахунку зарплати: понад 6 тис грн. на день.

Але ця судова справа виявила, що в компанії існує, принаймі дві групи впливу.

1

Павло Барбул

Останні два роки «Спецтехноекспорт» очолює 29-річний виходець з Одеси Павло Барбул. Про те, як людина, що до того займалася виключно юридичним бізнесом отримала таку посаду, ходять різні версії. Одна з них пов’язана з постаттю його батька Олексія Барбула, який в 2010 році очолював Управління дорожнього господарства Одеської міськради, а потім був заступником начальника.

Гіпотеза про можливу близькість керівництва «Спецтехноекспорту» до людей з Одеси знаходить ще одне підтвердження. «Звільнений-поновлений» Муцинов два останні скликання Верховної Ради був помічником одеського нардепа Олександра Пресмана.

Пресман в інтерв’ю не приховує дружні стосунки з Трухановим, називає його «духовним братом». Але також цікаво, що Пресману і Труханову добре відомі люди, у яких вже є досвід в постачанні зброї з України…

У 2005 році на екрани вийшов фільм «Збройний барон» з Ніколасом Кейджем в головній ролі, яких грав вихідця з Одеси. Після цього з’явилося припущення, що прототипом персонажу став інший одесит – Леонід Мінін. В 2001 році він був затриманий італійською поліцією за підозрою в організації злочинного угрупування контрабандистів. Під підозру тоді потрапили і інші бізнесмени, які мали стосунок до Одеси: Олександр Ангерт та згаданий вже вище Олександр Жуков. Принагідно: дочка Жукова живе з Романом Абрамовичем, якого ЗМІ називають «гаманцем Путіна».

1

Мінін, Ангерт, Жуков

Перед цим італійці затримали крупну партію зброї з України: автомати, керовані ракети та протитанкові гранати. Але з часом, за відсутністю доказів Мініна звільнили.

Так от, за даним «Слідство. Інфо», в середині 90-хх охоронцем Мініна був Геннадій Труханов, якого тоді знали під ім’ям Генадіаса Озопулоса...

1

Геннадій Труханов, боксер

Історія про звільнення-поновлення замдиректора «Спецтехноекспорта» була б неповною без згадування іншої причетної групи учасників. Наказ про звільнення Муцинова підписав не директор Барбул, а тимчасово виконуючий обов’язки директора Владислав Бельбас.

1

Владислав Бельбас

Владислав Бельбас до останнього часу очолював та був співвласником ТОВ «Дозор Авто», яке прославилося постачанням китайських автомобілів Нацгвардії. Раніше ця фірма називалася «Богдан Схід Авто», а її засновником було ПАТ «ЗНКІФ «СОВА» Олега Гладковського – першого заступника секретаря СНБО, голови Держслужби з експорту зброї та давнього бізнес-партнера Петра Порошенка і Ігоря Кононенка. Ще раніше Бельбас працював у «Хюндай Мотор Україна», якою нині керує Ігор Гладковський – син головного контролера експорту зброї. Саме Гладковському-старшому підзвітні експортні операції з озброєння та комплектації. І за даним ЗМІ, саме Гладковський наполягав на звільненні «одесита» Муцинова.

Звісно, у такій делікатній сфері як торгівля зброєю більш-менш володіють ситуацією хіба що спецслужби. Журналісти ж бачать лише зовнішні прояви підкилимних сутичок «порошенківських» і «одеських»".

По материалам: "Наші гроші"

Новые обещания