Як журналістам "Громадського" вдалося трішки позлити Президента. ВІДЕО

6 Июн 2016 12:37

На під’їздах до офісу Петра Олексійовича з Лютеранської – блокпост Нацгвардії. Співробітник держохорони в цивільному нервується, що потрапив в об’єктив Громадського.

На під’їздах до офісу Петра Олексійовича з Лютеранської – блокпост Нацгвардії. Співробітник держохорони в цивільному нервується, що потрапив в об’єктив Громадського, і просить патруль поліції перевірити документи Богдана Кутєпова: 

«Доброго дня, сержант Невідомий», – представляється журналістові невідомий поліцейський і, перевіривши документи, прощається, пише hromadske.ua


На вході до внутрішнього дворика Адміністрації Президента журналістів особисто зустрічає й припрошує керівник президентської прес-служби, колишній журналіст «5-го каналу» Андрій Жигулін. Біля нього стрілка  — «Вхід на зелену галявину», — вона веде до металошукачів.

«Мяу-мяу-мяу-мяу! – муркоче журналістка Соня Кошкіна, проходячи крізь «рамку», – Сподіваюсь, він налаштований оптимістично, сповнений сил, що він знає, якою хоче бачити країну», – промовляє Соня, ніби вустами президентського речника, в минулому – журналіста «5-го каналу», Святослава Цеголка.

images.jpg

Петро Порошенко і Святослав Цеголко перед прес-конференцією 4 червня 2016. Hromadske.ua

Святослав цього дня в доброму гуморі. Все йде за планом. Президент тримається впевнено й виграє більшість комбінацій на випередження. Ніби в єдиноборствах, скеровуючи енергію ударів проти тих, хто атакує.

Вперше в історії України журналістам каналу, який «дивляться навіть менше, ніж «5-й» (Громадському — ред.), дають поставити два повноцінних запитання Президенту України. Тоді як більшість медіа не встигають поставити жодного.

Журналісти програми «Cхеми» Михайло Ткач і Сергій Андрушко. Адміністрація Президента, 4 червня 2016. Hromadske.ua

Після прес-конференції ті, кого співробітникам УДО не вдалося оточити кільцем у наметі, самі встигають обступити президента і поставити ще кілька запитань — про Бойка, Ахметова. Здається, всі задоволені, а журналіст Павєл Шеремет навіть зловтішається:

– Ну ми позлили трошки президента, позлили – вже добре!

– А в чому добре? Він за державу думає, а ви його злите. – втручається Кутєпов, ніби й сам просотався духом «5-го каналу».

– Ну, йому намагалися влаштувати теплу ванну. Ми пару відер льоду туди закинули…

– Особливо «Громадське»! Таку вже теплу ванну! – раптом усіх перебиває... Святослав Цеголко, який у цьому місці несподівано для всіх виникає невідомо звідки…

Одним різким рухом руки ситуацію закругляє журналістка Катерина Сєргацкова, яка не так давно отримала з рук Петра Порошенка український паспорт. До Дня журналіста залишається три дні…

Репортаж, від якого найбільше чекали прискіпливості й критики Порошенка. Та який, попри войовничий початок, несподівано для всіх закінчується на веселій ноті.

Новые обещания