Віджавши конкурентів від мільярдів залізниці «єрємєєвці» відразу підняли ціну дизелю дорожче від ОККО

30 Мар 2016 22:13

Філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» і ТОВ «Вог Аеро Джет» зробили перше підвищення закупівельної ціни на дизпаливо після підписання договору 18 березня.

Філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» і ТОВ «Вог Аеро Джет» зробили перше підвищення закупівельної ціни на дизпаливо після підписання договору 18 березня. Про це повідомляють джерела OilNews на ринку нафтопродуктів.

«Підвищення цін склало 9,1%. WOG це не врятує, ціна залишається нижчою від закупівельної, буде необхідне ще мінімум одне коригування », – каже учасник ринку, який побажав залишитися невідомим. У той же час він не назвав точну ціну продукту після перегляду, пишуть nashigroshi.org

Закон «Про здійснення державних закупівель» дозволяє піднімати закупівельну ціну одиниці товару на 10% «у разі коливання ціни такого товару на ринку» без зміни загальної суми контракту. Однак у законі не визначено скільки разів можна робити таке підняття.

У свою чергу дизпаливо зараз об’єктивно дорожчає через зростання світових цін на нафту та коливання курсу долару, від якого і залежить ціна імпортного дизелю.

Залізниця і «Вог аеро джет» 18 березня уклали угоду на постачання дизпалива на 1,40 млрд грн. по 13 959 грн. за тонну. На момент розкриття пропозицій у лютому це вже було дешевше від тодішніх ринкових цін. Однак дешева заявлена ціна дозволила «Вогу» виграти торги і отримати підряд.

Нинішнє «корегування» ціни на 9,1% означає, що дизель від «Вогу» тепер коштуватиме залізниці 15 230 грн/т. А це у свою чергу вже дорожче від пропозицій інших конкурентів на тендері. Наприклад, ТОВ «ОККО-бізнес контракт» пропонувало паливо по 15 149 грн/т. Але зараз ця фірма вже не може зробити конкурентну пропозицію «Укрзалізниці», оскільки контракт відійшов «Вогу».

За підрахунками OilNews, залізниці доведеться ще мінімум раз піднімати ціну на паливо від «Вогу» на 10%, оскільки зараз ринкова ціна палива становить 16 700 грн/т саме через світові ціни на нафту.

Минулого року тендерне законодавство було змінено таким чином, аби «Укрзалізниця» могла проводити крупні закупівлі палива відразу враховуючи світові коливання та курс долара. Однак наприкінці минулого року через скарги маловідомих фірм до Антимонопольного комітету «Укрзалізниця» прибрала з конкурсної документації формульне ціноутворення палива та прив’язку ціни до котирувань Platts (визнане у всьому світі джерело інформації про ціни на енергоресурси) та валютного курсу.

Тепер закупівельна ціна дизпалива для залізниці як і у попередні роки залежить знову від довідок «Держзовнішінформу» про цінову кон’юнктуру, які постачальник самотужки отримує у цього підприємства і подає залізниці на доказ зміни ринкової ціни товару. Така норма діяла останні роки і весь цей час фірми з групи покійного нардепа Ігоря Єрємєєва отримували найбільші підряди залізниці.

У 2015 році компанія «ОККО» намагались порушити монополію «єрємєєвців», вигравши тендер залізничників на поставку палива по цінам, прив’язаним до світових котирувань та валютного курсу. Однак вже через кілька днів після відхилення заявки «Вогу» на користь ОККО стало відомо про критичну ситуацію із дизпаливом від Єрємєєва – у залізничників залишились мізерні запаси і вони домовились про продовження поставок «ВОГу». А поставки від ОККО згодом були заблоковані у судах фірмою «Дайджест груп» – дилером «ВОГу».

Новые обещания