У предприятий Ахметова требуют забрать лицензии

15 Фев 2017 12:55

Оскільки теплогенеруючі підприємства, які опосередковано належать власнику компанії ДТЕК Рінату Ахметову закуповують вугілля на окупованій території, НКРЕКП має забрати видані їм ліцензії на провадження діяльності. Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив Міністр житлово-комунального господарства України в 2007–2010 роках Олексій Кучеренко.

Оскільки теплогенеруючі підприємства, які опосередковано належать власнику компанії ДТЕК Рінату Ахметову закуповують вугілля на окупованій території, НКРЕКП має забрати видані їм ліцензії на провадження діяльності. Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив Міністр житлово-комунального господарства України в 2007–2010 роках Олексій Кучеренко.

Політик, зокрема, заначив: «75% усієї теплової генерації сконцентровано в руках підприємства ДТЕК, власником якого є Ахметов. Як можна примусити власника компанії купувати вугілля в одному визначеному місці? Йому кажуть: диверсифікуйте джерела надходження вугілля. А він же як власник, купує там де дешевше, в тому числі й з своїх шахт на окупованих територіях. Тому без певних санкцій і політичних рішень змусити його зробити це неможливо. В голови Національної комісії, що здійснює державне управління у сферах енергетики та комунальних послуг Дмитра Вовка, є ліцензії для діяльності компаній Ахметова. І він мав би застосувати ліцензійний контроль. Адже уряд зібрав з населення зайвих 10 млрд гривень для того, щоб Ахметов купував вугілля не ОРДЛО а в Роттердамі, а він витратив ці гроші не туди. Це нецільова витрата грошей, тому в нього треба забирати ліцензію».

Колишній міністр ЖКГ наголосив, що реформу енергетичної галузі в Україні потрібно розпочинати з ліквідації монополій на ринку: «Сьогодні з цими схемами постачання вугілля загрались усі. Тому що з першого моменту ніхто не намагався зробити прозорі правила гри. В наших умовах взагалі неможливо створити ринок, адже енергетична галузь монополізована. Коли Ахметов скупив гамузом галузь, а НКРЕКП ще за попереднього керівництва покривала це, він розумів що робить. Він побудував вкрай залежну від політичних рішень монополію. Вона не стане ринковою. Щоб побудувати енергетичний ринок, треба розбити цю монополію. Держава має всі інструменти для цього, потрібні лише політичні рішення керівництва держави».

"ОЛИГАРХ"

Новые обещания