Тилові стрільці: кого і за що українські міністри нагороджують зброєю

19 Окт 2016 23:46

За даними Української асоціації власників зброї, в Україні в якості нагороди силовими відомствами роздано понад 40 тисяч одиниць вогнепальної зброї за роки незалежності.

За даними Української асоціації власників зброї, в Україні в якості нагороди силовими відомствами роздано понад 40 тисяч одиниць вогнепальної зброї за роки незалежності.

Щасливі володарі нагородних пістолетів чи револьверів — зазвичай, не герої війни чи відважні правоохоронці. Частіше за все, це непересічні громадяни, близькі до керівництва міністерств, які цю зброю і роздають.

І міністерство внутрішніх справ, і міністерство оборони списки власників нагородної вогнепальної зброї давно і ретельно засекретили.

Будете ви знати чи не будете ви знати, кого я нагородив – вам легше точно не буде,
— прокоментував "Слідству.Інфо" міністр оборони України Степан Полторак.

В столиці за останні два роки відзначили чимало "героїв"-тиловиків, які мають добре відомі прізвища.

В 2015 році власниками вогнепальної короткоствольної зброї завдяки зусиллям міністра оборони Полторака стали, наприклад, судді. Звичайно ж не рядові. Голова Вищого Адміністративного суду Олександр Нечитайло, голова Вищого господарського суду Богдан Львов та голова Вищого спеціалізованого суду з питань з розгляду кримінальних і цивільних справ Борис Гулько отримали по автоматичному пістолету Стєчкіна та по 20 патронів на кожного.

Відзначив міністр за видатні заслуги і керівництво ключової судової установи столиці — Печерського суду. Його голова Руслан Козлов та заступник Олег Білоцерківець стали власниками пістолетів Макарова та патронів до них.

В переліку володарів стволів і низка синіх мундирів. Пан Полторак ощасливив нагородною зброю верхівку військової прокуратури, яка має розслідувати злочини та виявляти зловживання в його відомстві. Заступники Головного військового прокурора Дмитро Борзих та Віктор Король отримали по добре відомому пістолету ТТ – улюблену зброю криміналітету.

Ще один заступник головного військового прокурора — Ігор Козлов — став власником раритетного німецького Вальтера. Експерт зі зброї Сергій Львович зауважив, що такі моделі пістолетів – ймовірно, це зброя часів Другої світової війни, яку передали в нагородний фонд міністерства.

Озброєні завдяки міністру оборони і "люди на місцях". Військовий прокурор Західного регіону, військовий прокурор Центрального регіону та заступник військового прокурора Південного регіону нагороджені пістолетами Макарова.

Зброю від міністра оборони отримав і соратник Петра Порошенка – його бізнес-партнер Олег Гладковський. Останній також є першим заступником секретаря РНБО. Для поважної людини – і поважний пістолет. Австрієць Глок 19 та 100 патронів до нього. Його вартість в Сполучених Штатах Америки стартує від 600 доларів. За які кошти цю модель придбало оборонне відомство – також таємниця.

Уважив Степан Полторак і бізнес-партнера екс-глави адміністрації Президента Бориса Ложкіна. Підприємець-мільйонер Олег Калашніков нагороджений Вальтером ПП. Улюбленим пістолетом Джеймса Бонда.

Нагородну зброю також отримала дружина міністра інформаційної політики – Яна Конотоп, яка працює ведучою на 5 каналі. Тепер вона власниця елегантного жіночого ПСМ та 8 патронів. Цікаво, що пістолет Конотоп отримала до власного Дня народження.

Т.в.о. керівника Державного управління справами Іван Куцик в 2015-му році отримав від міністра оборони особливу нагороду – штурмову гвинтівку ФОРТ-224. Такими моделями забезпечуються спецпідрозділи міністерства оборони та Національної гвардії України. Яким чином ця зброя потрапила до нагородного фонду – в міністерстві не пояснили.

Не змогли залишити без уваги і колишнього ректора Харківського університету внутрішніх справ Сергія Гусарова – двічі народного депутата від "Партії регіонів", ставленика біглого міністра Віталія Захарченка, та, врешті-решт, генерала, який живе не за статками. В минулому році Гусаров отримав від міністра Полторака пістолет марки "Кольт". Також, ймовірно, раритетну одиницю.

Озброєні і небезпечні також народні депутати. До переліку вже відомих прізвищ власників нагородної зброї можна додати ще низку обранців. Наприклад, депутати від БПП Іван Винник і Віктор Кривенко, а також член "Самопомічі" Тарас Пастух — вже з пістолетами Макарова.

Також пістолет має одіозний слуга народу Богдан Дубневич. Той самий депутат, якого журналісти і при минулій владі, і при нинішній ловили на масштабних розпилах бюджетних коштів. Пану Дубневичу пощастило двічі. Він отримав зброю не тільки від Полторака, але й від Авакова. Які моделі – депутат відповісти посоромився.

Хоча, берегти зі зброєю в руках пану Дубневичу дійсно є що – в його декларації 52 квартири, 12 будинків та 9 земельних ділянок.

Зброєю під куполом також володіє головний радикал Олег Ляшко. І це не лише вила. У народного депутата дві нагородні одиниці – від СБУ та МВС.

На публіку міністр Аваков з депутатом Ляшком били горщики. Головний радикал в 2014-му році в "Фейсбуці" назвав очільника силового відомства "дибілом". Міністр з відповіддю не забарився, назвавши Ляшка керманичем "педерастичної партії". Однак, публічна неприязнь не завадила міністру потай нагородити народного депутата зброєю. Про яку саме модель зброї йде мова, Олег Ляшко не зізнається, а сама тема розмови його дуже дратує.

Власником 2-х нагородних одиниць зброї є також Віталій Кличко. У мера столиці є автоматичний револьвер Стєчкіна від міністра Полторака та револьвер "Альфа" від міністра Авакова.

Чи збирається Міністерство оборони розсекречувати списки нагороджених – дивіться у програмі.


Новые обещания