Тарута був правий в своїй критиці блокади – експерт

7 Апр 2017 16:25

Життя доводить, що критичні оцінки стосовно хаотичних дій блокадників окупованої частини Донбасу, від самого початку висловлені колишнім губернатором Донецької області Сергієм Тарутою, були дуже слушними.

Життя доводить, що критичні оцінки стосовно хаотичних дій блокадників окупованої частини Донбасу, від самого початку висловлені колишнім губернатором Донецької області Сергієм Тарутою, були дуже слушними. Таку думку в своєму Фейсбук висловив політолог Дмитро Левусь. «Тепер, з часом, що вже пройшов, і відсутністю теми серед топових, гадаю, варто говорити саме про шкоду від блокади у тому вигляді, як вона робилася. Хоча б тому, що треба знайти рішення, бо літо скінчиться, і вугілля буде потрібно знов для наших ТЕС. 

Цікаво, хоча, якщо розбиратися, може і цілком природно, що найбільш логічно та послідовно на цю тему міркував Сергій Тарута, який у 2014 був головою Донецької ОДА» - зазначив він.

«Крім вугілля та ТЕС, які його потребують та про що згадують за традицією як раз перед настанням холодів, є купа інших проблем, які «блокада» привалила тяжкою брилою тепер вже суцільної

Безнадійності – продовжує Левусь. - Тарута вважає, що саме блокада дала колаборантам  привід до «націоналізації» українських підприємств на окупованих територіях, серед яких є і Алчевський меткомбінат ІСД. Націоналізація ж за цим сценарієм означає єдине – розрізати підприємство на металолом, а гроші покласти до кишень розпорядників ДНР­-ЛНР. Бо переорієнтувати ці метпідприємства на РФ неможливо – вони експортоорієнтовані на Захід. Ясна річ, що українська ТПП сертифікатів походження не видасть. Отже, привіт деіндустріалізація! І уся купа проблем з виробництвом та зайнятістю населення після визволення Донбасу».

 «Другий момент, про який говорить Тарута і про що ми часто забуваємо: триває саме гібридна війна і блокада дала картинку для росЗМІ, яку можна передавати на Захід. А саме ­- Київ розпочав блокаду людей Донбасу і нехтує гуманітарним правом. Ну і той момент, що блокада не дала тих результатів, до яких гучно-­бучно закликали організатори. Полонених не визволили, контрабанда триває. А як їй не продовжуватися, якщо основний її потік ішов як раз не залізницею, з якої усе почалося і до якої і була прикута увага: основна контрабанда відбувається автотранспортом, про що, до речі, теж каже Тарута. Згадаємо лише гучні справи саме в цьому напрямку від розстрілів затриманих фур контрабандистів «невідомим сепарським танком» до загибелі мобільної групи з боротьби з контрабандою. Організатори блокади сподівалися, що скоренько до них кинуться хазяї вантажів в ешелонах домовлятися за відступні, аби потік йшов. Чого не сталося» - зауважує політолог.

Крім того, Д.Левусь наголошує на слушності висловлених Сергієм Тарутою ідей відносно створення міжфракційного депутатського об’єднання «Майбутнє Донбасу» та необхідності скликання міжнародної конференції для обговорення проблем цього регіону за участю представників ОБСЄ, РЄ та ООН. Саме цього – комплексності підходу – не вистачало ініціаторам блокади – додає експерт.

 

Новые обещания