Суд не дозволив поліції перевірити офшори Фурсіна-Льовочкіна у справі Каськіва

31 Авг 2016 12:05

Клопотання подано у рамках кримінального провадження від 25 листопада 2013 року щодо службових осіб Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами і ДП "Державна інвестиційна компанія", яких підозрюють у розтраті і привласненні державних коштів.

Суд відмовив слідчому Національної поліції у доступі до документів компаній "Agrama Investments Limited", "Levidi Ventures Limited", "Macnamara Holdings S.A." та "Lerden Industry Inc.", щодо відкриття та користуваннями рахунками у банку AS "Trasta Komercbanka" (Латвія).

Про це свідчить ухвала Печерського райсуду м.Києва від 7 червня, пишуть "Наші гроші".

Клопотання подано у рамках кримінального провадження від 25 листопада 2013 року щодо службових осіб Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами і ДП "Державна інвестиційна компанія", яких підозрюють у розтраті і привласненні державних коштів.

Як пише видання, розтрата коштів відбулася через ДП "Державна інвестиційна компанія", яке дало позики приватним компаніям.

Зокрема, ТОВ "Торговий Дім "Борисфен" отримало 95,55 млн грн позики для національного проекту "Якісна вода", ТОВ "Боржава Резорт" - 165 млн грн для нацпроекту "Олімпійська Надія - 2022".

У подальшому з метою привласнення і відмивання коштів ТД "Борисфен" перерахувало 9,77 млн дол компанії "Korsk Enterprises LTD" (Кіпр) за придбання українських фірм ТОВ "Аква Інвест Груп" і ТОВ "Джерела Поділля".

Кіпрська компанія "Korsk Enterprises LTD" перерахувала отримані кошти ще іншим компаніям - "Yonkers Marketing LTD" (Кіпр) та "Barrons Limited" (юрисдикція невідома).

Щоб з’ясувати кінцевого отримувача коштів, слідчий Нацполіції хотів отримати доступ до інформації про банківські рахунки компаній "Agrama Investments Limited" (Кіпр), "Levidi Ventures Limited" (Кіпр), "Macnamara Holdings S.A." (Віргінські острови) та "Lerden Industry Inc." (Віргінські острови).

Власником "Levidi Ventures Limited" (Кіпр) є Іван Фурсін. Це видно зі структури власності "Місто Банку", що опри оприлюднена на сайті банку.

Офшори "Macnamara Holdings S.A." та "Lerden Industry Inc." пов’язують з тим же Іваном Фурсіним, а також Сергієм Льовочкіним, екс-головою адміністрації президента Януковича.

Однак суд у клопотанні відмовив, оскільки вирішив, що це кримінальне провадження має розслідуватися Національним антикорупційним бюро.

Вищезгадане кримінальне провадження порушено за ст.191, 209, 364, які після внесення змін до Кримінального процесуального кодексу опинилися у підслідності Національного антикорупційного бюро.

У грудні 2015 року прийнято зміни до Кримінального процесуального кодексу і було вирішено, що старі корупційні справи залишаться у підслідності ГПУ.

Всього, за даними слідства, всього по схемах з кредитами з Держінвестпроекту на чолі з Владиславом Каськівим було виведено щонайменше 259,2 млн грн. державних коштів.

В Україні кошти відмивались через понад 30 компаній, які мали рахунки в "Місто Банку" Івана Фурсіна.

Як відомо, 18 серпня Генпрокурор Юрій Луценко повідомив про затримання на території Республіки Панама Каськіва за розкрадання та інші службові злочини. Заступник генпрокурора Євген Єнін заявив, що Каськів був затриманий в Панамі при спробі в'їхати на територію Коста-Ріки.

Генпрокуратура передала МЗС для направлення до Панами клопотання щодо екстрадиції Каськіва.

Однак з цією екстрадицією може виникнути проблема, оскільки, як повідомив заступник генпрокурора України Євген Єнін, Каськів може опинитися в панамській в'язниці.

"В питанні екстрадиції Каськіва в Україну може виникнути одна несподівана проблемка – він має шанси перед українською в'язницею потрапити до панамської. Деталей оприлюднювати не буду – таємниця слідства", – заявив він.

Як вдалось з'ясувати УП у Генпрокуратурі, проблеми Каськіва пов'язані з порушенням міграційного режиму.

"У нього проблеми з міграційним режимом. Повних даних у нас поки немає. Але нам відомо, що у Каськіва був дозвіл на постійне перебування у Панамі", – розповів УП високопоставлений співрозмовник у Генпрокуратурі.

Новые обещания