Суд на прохання «Сбербанку» арештував поверх «Нового привозу», який Клімов намагався вивести на офшор

21 Мар 2016 14:10

Слідчий суддя наклав арешт на приміщення шостого поверху торгового комплексу «Новий привоз», що зареєстровані за ТОВ «Блек Сі Ріелті Груп» з групи «Примор’є» народного депутата Леоніда Клімова.

Слідчий суддя наклав арешт на приміщення шостого поверху торгового комплексу «Новий привоз», що зареєстровані за ТОВ «Блек Сі Ріелті Груп» з групи «Примор’є» народного депутата Леоніда Клімова. Про це свідчить ухвала Приморського районного суду м. Одеси від 14 березня.

Суд арештував приміщення загальною площею 4494 кв м, розташовані в Одесі по вул. Пантелеймонівська, 25, заборонивши будь-яке відчуження вказаного майна.

Ці приміщення передані в іпотеку «Сбербанку Росії» по кредитному договору, який 15 липня 2011 року банк уклав з АТ «Футбольний клуб «Чорноморець» Леоніда Клімова. Банк надав підприємству кредит у розмірі $45,97 млн, а «Чорноморець» погасив лише $9,19 млн, пишет nashigroshi.org

У січні було порушене кримінальне провадження за заявою банку про те, що невідомі хочуть відчужити заставне майно. Слідчі встановили, що службові особи ТОВ «Блек Сі Ріелті Груп» без відома банку у травні 2015 року уклали форвардний контракт з компанією «Навіа Коммерс Інк.», за яким зобов’язалися відчужити вказані приміщення. Станом на теперішній час госпсуд Одеської області розглядає справу за позовом «Навіа Коммерс Інк.» до ТОВ «Блек Сі Релті Груп» про примусове виконання форвардного контракту.

Слідчі вказують, що сейшельська компанія «Навіа Коммерс Інк.» «є спорідненою структурою з окремими підприємствами групи компанії «Примор’є». Зокрема, у 2013-2015 рр «Навіа Коммерс Інк.» була співзасновником ТОВ «Фрегат», яку у 1990-х заснував Леонід Клімов (фірма тоді називалася «Примор’єшипінтур»). Нинішнім засновником і директором ТОВ «Фрегат» значиться Тетяна Нівісенко з Молдови.

Окрім цього, 11 березня суд арештував і інше майно фірми «Блек Сі Ріелті Груп». За заявою «Сбербанку» накладено арешт на:

  • приміщення першого і другого поверхів загальною площею 813 кв м (Одеса, вул. Катерининська, 90);
  • приміщення загальною площею 3512,70 кв м (Одеса, вул. Катерининська, 90);
  • квартиру площею 56 кв м;
  • двоє апартаментів у дачних котеджах (Одеська обл., с. Дальник, масив «Золотий Бугаз», 18);
  • 10 автомобілів 2003-2008 р.в. (Toyota Avensis, Nissan Almera і Mercedes-Benz E 200).

Нагадаємо, 9 лютого госпсуд Одеської області стягнув з ФК «Чорноморець» на користь «Сбербанку» $42,35 млн заборгованості по кредиту і процентах та 20 млн грн пені (загалом у гривневому еквіваленті це 1,12 млрд грн). За даними матеріалів справи, вартість нерухомого майна, переданого компаніями з групи «Примор’є» в іпотеку «Сбербанку», становить $51,87 млн (або 1,24 млрд грн).

Розгляд апеляційної скарги ФК «Чорноморець» на рішення госпсуду відбудеться 29 березня.

Леонід Клімов зараз є членом депутатської групи «Партія «Відродження» у Верховній Раді. З 2002 по 2014 рр він був нардепом від Партії регіонів.

Новые обещания