Спецов из "Укрэксимбанка" подозревают в кредитных махинациях

11 Сен 2016 01:04

Засновниками та службовими особами ТОВ «Ант Япи» організовано та введено в дію схему ухилення від сплати податків, яка полягає у відображенні в податковій звітності та бухгалтерському обліку ТОВ «Ант Япи» підприємств з ознаками фіктивності.

Відповідно до ухвали Печерського райсуду м. Києва від 15 серпня, прокуратура м. Києва здійснює досудове розслідування по кримінальному провадженню №32015100060000192 від 01.09.2015 за фактом (цитата) «привласнення службовими особи ТОВ «Агенція офісного будівництва», ТОВ «Ант Япи», АТ "Укрексімбанк", за попередньою змовою групою осіб, грошових коштів в особливо великих розмірах, отриманих від вказаного банку на будівництво офісного центру МФК «SkyTowers» по вул. Шолуденка в м. Києві, шляхом проведення фінансово-господарських операцій з підприємствами, що мають окремі ознаки фіктивності, за фактом умисного ухилення від сплати податків службовими особами ТОВ «Ант Япи» (ТОВ «Укрнекстпулбрутт») в особливо великих розмірах, та за фактом ухилення від сплати податків службовими особами ТОВ «Агенція офісного будівництва» в особливо великих розмірах, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 212 КК України», пише finbalance.

Як зауважується в документі, досудовим розслідуванням встановлено, що у 2008 році ТОВ «Агенція офісного будівництва» отримано дозвільні документи, необхідні для будівництва офісного центру МФК «SkyTowers» в м. Києві по вул. Шолуденка та звернулось до АТ «Укрексімбанк» з метою отримання кредитних коштів для фінансування проекту забудови.

«У подальшому, АТ «Укрексімбанк», всупереч інтересам банку (відсутність ліквідного заставного майна) прийнято рішення про відкриття кредитної лінії ТОВ «Агенція офісного будівництва», яке упродовж 2007-2014 років в рамках договору кредитування отримало у вказаній банківській установі кошти на загальну суму понад 3 млрд. грн.

Читать больше: Гонтаревой не терпится начать "дерибан" пока ещё государственных банков

Крім того слідством встановлено, що засновниками та службовими особами ТОВ «Ант Япи» організовано та введено в дію схему ухилення від сплати податків, яка полягає у відображенні в податковій звітності та бухгалтерському обліку ТОВ «Ант Япи» підприємств з ознаками фіктивності. Так, службові особи ТОВ «Ант Япи», діючи на території м. Києва, під час виконання робіт з будівництва бізнес центру «SkyTowers», вступили в попередню змову з невстановленими слідством особами, які використовували реквізити підприємства з ознаками фіктивності ТОВ «Трейд Лайн М» з метою мінімізації податкових платежів, в результаті чого службові особи ТОВ «Ант Япи» ухилились від сплати податку на додану вартість у сумі 4 174 000,0 грн.

Крім цього встановлено, що замовником об`єкту будівництва бізнес центру «SkyTowers» є ТОВ «Агенція офісного будівництва», генеральним підрядником якого є ТОВ «Будівельно-інвестиційна група Євробуд 2012». Підрядником останнього яким здійснюється виконання робіт на об`єкті будівництва бізнес центру «SkyTowers» є ТОВ «Ант Япи», яке в свою чергу мало фінансово-господарські взаємовідносини з підприємствами субпідрядниками, що мають ознаки фіктивності, а саме: ТОВ «Брокбудкепітал», ПП «НП «Хіміч», ТОВ «Будівельно-інвестиційна група Євробуд», ТОВ «Промбудмаркет»», - йдеться в ухвалі суду.

Справка

Sky Towers – один з найвідоміших проектів KDD Group – свого часу одного з найбільших девелоперів в Україні. Одними з її основних бенефіціарів вважалися брати Константиновські та структури, нечужі екс-міністру вугільної промисловості Віктору Тополову.

У 2011 році повідомлялося, що стратегічним інвестором KDD Group став Андрій Веревський (контролює агрохолдинг «Кернел»), придбавши 68,2% акцій за 16 млн дол. Водночас вже у 2012 році з`явиласяа інформація, що офісно-готельний комплекс Sky Towers (а ще житловий комплекс "Зазим’є" в Київській області) придбала американська компанія Cimbrorum Holdings. За даними ЗМІ, сума угоди нібито склала 202,4 млн дол, причому продавець нібито мав отримати лише 12 млн дол, тоді як решта була зарахована як покриття боргів KDD Group (у т.ч. перед Укрексімбанком – на 168,4 млн дол). Власник компанії-покупця не розкривався.

Наразі в держреєстрі, кінцевим бенефіціаром ТОВ «Агенція офісного будівництва» значиться Девід Ізраел (Австралія, США).

По материалам: finbalance

Новые обещания