Скандальчик: Чому «Рошен» Порошенка причепився до журналістів «Схем»

19 Мар 2016 18:30

Днями редакція програми «Схеми» отримала листа від фірми «Рошен» з вимогами спростувати факти, наведені у розслідуванні «Солодкі гектари для «Рошен».

Президентській корпорації не подобається прискіплива увага журналістів до їхньої манери ведення бізнесу. Днями редакція програми «Схеми» отримала листа від фірми «Рошен» з вимогами спростувати факти, наведені у розслідуванні «Солодкі гектари для «Рошен».


 

«Схеми» дослідили та розповіли, як структурний підрозділ «Рошен» обійшов базовий принцип отримання комунальної землі в оренду – земельний аукціон. Логіка цієї процедури проста: на відкритому конкурсі міська влада має отримати різні цінові пропозиції від учасників та віддати землю в оренду за найвищою для громади ціною.

«Слепая» девушка попросила полицейского разменять деньги, тот ее «обманул». ВИДЕО


«Схеми» звернули увагу на те, що президентський бізнес, що мав би слугувати взірцем законослухняності, знаходить обхідні шляхи з допомогою лояльної місцевої влади.

Так, у Борисполі «Рошен» отримав землю для будівництва бісквітного комплексу – не через прозорий конкурс, а взявши землю в суборенду в комунального підприємства, якому ці завбачливо підготовані саме для «Рошену» території передала міська рада.

Увага журналістів до деталей отримання землі обурила керівників президентського «солодкого бізнесу». У листі керівник підрозділу «Рошен» звинуватив журналіста у необ’єктивності та навіть заангажованості.

Утім, після редакційної та юридичної перевірки викладених у розслідуванні фактів усі вони підтвердилися.

Більше того, обвинувачення суперечать твердженням самого «Рошену», що викладені наприкінці їхнього ж листа. Наприклад, редакцію просять спростувати тезу, що підприємство землю «отримало на позаконкурсних умовах – без конкурентів і земельного аукціону», а потім самі ж підтверджують, що відкритого аукціону не було, а був підписаний договір суборенди.

​А як інакше можна охарактеризувати такий розвиток подій?Також президентські менеджери обурилися висновком журналістів: «ТОВ «Бісквітний комплекс «Рошен» отримало землі не на конкурентних умовах, а через схему, яку важко назвати прозорою».

На початку липня 2015 року такий собі ТОВ «Логістичний центр «Кондитер» звертається до мера Борисполя із листом, у якому просить знайти земельну ділянку для нового бісквітного комплексу.

Мер Борисполя в інтерв’ю запевняє «Схеми», що звернення не від «Рошену»: «У нас є заяву про будівництво кондитерської фабрики фірмою «Кондитер». Про «Рошен» і близько такого немає». 

І от момент істини – ТОВ «Логістичний центр «Кондитер» зриває маски і змінює назву на «Бісквітний комплекс «Рошен». Більшість у міськраді вирішує бажану «Рошеном» землю спершу віддати в оренду комунальному підприємству, що спеціалізується на вивезенні промислового сміття. А вже згодом ці «комунальники» підписують договір суборенди з «рошенівською» структурою.

Чи схоже це на прозору схему отримання землі президентською корпорацією на загальних умовах?

Ці дірки в земельному законодавстві відомі давно. Однак, ухвалити необхідні зміни, що «зменшують корупцію в процесі розпорядження земельними ділянками державної та комунальної власності», законодавці наважилися тільки цьогоріч.

Відповідно до ухвалених змін, тепер навіть комунальні підприємства (КП) мають отримувати землю тільки через аукціон – бо саме КП, як правило, і використовують комерційні структури для позаконкурсного отримання землі.

Внесений у Верховну Раду у березні 2015-го, проект закону рік пролежав у парламенті – на голосування його не ставив Володимир Гройсман; потім – місяць на підписі у спікера Ради, і от тепер закон очікує на останню інстанцію – підпис президента.

За цей час«Рошен» встиг скористатись лазівкою.

Бориспільська міськрада залучила місцеве комунальне підприємство, поза конкурсом завівши землю на нього – щоб потім передати в суборенду «Рошен».

Справа зроблена, адже після набуття чинності зворотної сили закон не має.

Новые обещания