Сергей Лещенко: В парламенте назревает новый конфликт

11 Янв 2015 22:29

Администрация президента проталкивает свой закон о судьях, блокируя другие.

Сергій Лещенко

У парламенті назріває новий конфлікт. Причина – законопроекти щодо реформування судової системи. 28 грудня, в останній сесійний день минулого року Рада включила в порядок денний законопроект президента "Про забезпечення права на справедливий суд, номер 1656. 

І цей законопроект пройшов схвалення профільного комітету Руслана Князевича – постійного представника президента у парламенті, для чого екстрено зібрали засідання комітету, анонсувавши його за дві години до початку. Водночас Реанімаційний проект реформ вважає цей законопроект таким, що "суттєво підвищує вплив президента на суддів та має корупційні ризики", тому в понеділок об 11:30 вони пікетуватимуть адміністрацію президента.Oksana Syroyid разом з колегами та РПР раніше за президента подавала зміни до закону "Про судоустрій і статус суддів", але його розгляд затягували і навіть не винесли на розгляд комітету Князевича. І в порядку денному Ради на вівторок саме президентський проект стоїть найпершим. 

Відповідно, з досвіду припускаю, що поставлять на голосування першим і схвалять саме президентський, а інші проекти, в тому числі Сироїд, вважатимуться відхиленими. Не хочеться, щоб Верховна Рада працювала як стіл замовлення. Це – політичний орган, і кожен депутат має право, щоб його ініціатива була розглянута – а не лише ті, які написані на Банковій або Грушевського.


Новые обещания