Сало з присмаком вугілля: тіньові зв'язки відомого бізнесмена і торгівля з терористами

8 Дек 2016 12:56

Днями інтернет-спільноту сколихнула новина про обшуки в офісі відомого нардепа від БПП Сергія Тригубенка. Детективи НАБУ підозрюють народного обранця у впровадженні тіньових схем купівлі вугілля. Але, як виявилося, «першою скрипкою» в зазначених угодах виступав не Тригубенко, а скандально відомий бізнесмен Ігор Сало.

Днями інтернет-спільноту сколихнула новина про обшуки в офісі відомого нардепа від БПП Сергія Тригубенка. Детективи НАБУ підозрюють народного обранця у впровадженні тіньових схем купівлі вугілля. Але, як виявилося, «першою скрипкою» в зазначених угодах виступав не Тригубенко, а скандально відомий бізнесмен Ігор Сало.

Обшуки, які викрили багато темних схем

Все почалося з того, що в кінці листопада детективи Національного антикорупційного бюро провели обшуки в офісі колишнього «наглядача» над вугільною галуззю, народного депутата від БПП, «протеже» скандального Ігоря Кононенка Сергія Тригубенка. В його офісі працівники НАБУ шукали документацію, яка «пролила світло» на закупівлю представниками нардепа вугілля з шахти «Краснолиманська» за зниженою ціною 850 грн. за 1 т (при ринковій вартості близько 1,5 тис. грн. за тонну).

Сергій Тригубенко ситуацію з обшуками коментувати не став. Однак, перевірки детективів НАБУ в офісному центрі «Парус» у Києві, де і розмістив своїх помічників Тригубенко, виявили ще одну цікаву деталь. Приміщення належать скандальному бізнесменові Ігорю Сало, який запам'ятався активною участю в торгівлі вугіллям між Україною і самопроголошеними «ЛДНР». І це — просто під час війни!

Сам Сало вже давно перебуває в полі зору НАБУ і СБУ. За нашими даними, справи на одіозного бізнесмена заведені по багатьох епізодах. Стосуються вони «тіньової» торгівлі вугіллям, яке, за завищеною ціною, закуповувалося на непідконтрольної території України і потім доправлялося в нашу країну через російські митні пункти. Як наслідок, за вітчизняний антрацит, який знаходиться на території самопроголошених республік, Україна платить величезні кошти. За які, в свою чергу, сепаратисти закуповують зброю, щоб потім стріляти по нашим солдатам.


Ігор Сало, як виявили представники антикорупційних відомств є одним з головних організаторів таких схем і людиною, яка отримувала чималі прибутки завдяки постачанню вугілля з «ЛДНР».

В результаті розслідування правоохоронцям також стало відомо, що помічники Ігоря Сало були своєрідним «тіньовим кабінетом» Сергія Тригубенка, дозволяючи і нардепу від БПП наживатися на торгівлі з сепаратистами. На це вказують документи, знайдені під час обшуків. Хоча ми не можемо розкрити повний зміст цих паперів, і вони підтверджують багатомільйонні угоди з вугіллям з участю Росії і так званих «ЛДНР», а також вказують на зв'язки тіньового офісу Ігоря Сало зі спецслужбами Росії. Тому не дивно, що «угоди» реалізовувалися без перешкод з боку РФ.

Сергій Тригубенко

Сало с привкусом угля: теневые связи известного бизнесмена и торговля с террористами


Крім того, Сергій Тригубенко, будучи вихідцем з Харківщини, ніколи не приховував своїх симпатій до Російської Федерації. Тому в даний час має можливість безпосередньо вести бізнес з Росією, збагачуючись за рахунок нашого ж вугілля.

У той же час Президент України Петро Порошенко, у фракцію якого зараз входить Тригубенко, в кожній промові б'є себе в груди, запевняючи, що ніяких переговорів з сепаратистами не буде. А поруч соратники Гаранта активно торгують з окупованими територіями.

Легким переляком відбутися не вдасться

Тіньові оборудки Ігоря Сало довго були в полі зору правоохоронних структур, і серйозно покарати бізнесмена досі не вдавалося. Однак, кожна історія має свій кінець, а злочин веде до закономірного покарання.

Зараз, за інформацією нашого джерела в СБУ, проти Сала достатньо доказів (включаючи вищезгадані документи з офісів Тригубенко), щоб вже до кінця року пред'явити йому звинувачення і з'ясувати підозру у вчиненні злочинів. І не тільки йому: уникнути покарання не вдасться і усім особам, причетним до схем Ігоря Сало. У числі таких осіб і Сергій Тригубенко.

Звичайно ж, ні одіозний бізнесмен, ні його так звані «бізнес-партнери» не будуть сидіти, склавши руки і чекаючи, коли у двері постукають антикорупційники. Напевно, вже зараз ділки знищують компрометуючі документи і потихеньку поглядають у бік кордону, щоб, у разі чого, швидко покинути Україну. Але на цей раз, як розповідають наші джерела, такий номер навряд чи пройде.

Ліки від «синдрому Онищенко»

Правоохоронці, пам'ятаючи свіжий приклад втечі за кордон нардепа Онищенко та інші подібні інциденти, вирішили діяти на випередження. Тому подання на затримання названих у матеріалі осіб відразу йти і в Інтерпол. А це означає, що людям, які наживалися на трагедії своєї країни, торгуючи з терористами, дуже скоро доведеться відповідати за свої справи. І така відповідальність буде пропорційною діям, які надійшли не чисті на руку ділки.

Тому таким «бізнесменам», як Сало і його спільник Тригубенко, пора покаятися у скоєному. Наприклад, сходити в церкву, як любить це робити Ігор Сало. А краще відразу прийти в поліцію з повинною, адже на цей раз сховатися від правосуддя за кордоном точно не вдасться.

w-n.com.ua

Новые обещания