Полковнику податкової Володимиру Бурлаченку за півмільйона хабара присудили 9 років тюрми з конфіскацією

14 Мар 2016 12:20

Екс-заступника начальника Кременчуцької державної податкової інспекції Володимира Бурлаченка засуджено за отримання хабара за закриття кримінального провадження за фактом ухилення від сплати податків.

Екс-заступника начальника Кременчуцької державної податкової інспекції Володимира Бурлаченка засуджено за отримання хабара за закриття кримінального провадження за фактом ухилення від сплати податків. Про це свідчить вирок Крюківського райсуду м.Кременчука Полтавської області від 12 лютого.

У листопаді 2014 р. Кременчуцька податкова інспекція почала розслідування щодо ТОВ «Грін Арт» за фактом ухилення від сплати податків на 754 тис грн. Окрім цього, предметом розслідування був податковий кредит «Грін Арту» на 6 млн грн., сформований у відносинах з різними суб’єктами господарювання за останні три роки, пишуть nashigroshi.org

Слідчі у справі підпорядковувались засудженому Володимиру Бурлаченку.

В кінці 2014 р. директор «Грін Арту» зустрівся із Бурлаченком в його службовому кабінеті. Замначальника податкової повідомив директору фірми, що слідчі дії завадять нормальній роботі підприємства і зашкодять репутації, що він ініціює додаткові перевірки. Для уникнення цього Бурлаченко запропонував дати йому 1,5 млн грн. Але директор «Грін Арту» заявив, що не уповноважений вирішувати такі питання.

Пізніше Бурлаченко зустрівся в Полтаві у ресторані «Дабл Віскі» із засновником «Грін Арту». Податківець запевнив бізнесмена, що спрямує досудове розслідування на закриття кримінального провадження.

На початку 2015 року Бурлаченко і засновник «Грін Арту» погодили зменшення винагороди до 0,50 млн грн. 23 січня 2015 р. Бурлаченко отримав цю суму у своєму службовому кабінеті. Одразу після цього слідчий прокуратури Полтавської області обшукав його кабінет і вилучив згадані кошти. Як пізніше з’ясувалося ці гроші були надані і мічені працівниками УБОЗу.

На суду Бурлаченко обвинувачення заперечував і стверджував, що 0,50 млн грн. взяв не для себе, а щоб внести на казначейський рахунок, для часткового відшкодування збитків у кримінальному провадженні. Водночас він підтвердив, що обіцяв закрити карну справу, але з підстав відшкодування збитків. Бурлаченко стверджував, що гроші лишив у кабінеті, бо був кінець дня (п’ятниці) і гроші в банку вже не прийняли б.

Водночас обвинувачений не пояснив, чому не запропонував представникам «Грін Арту» внести кошти на відшкодування збитків самостійно через банк на рахунки держказначейства.

Крім того, ці показання суперечать заявам Бурлаченка під час обшуку, коли він стверджував, що гроші йому не належать і їх хтось підкинув. Також він заперечував сам факт зустрічі з засновником «Грін Арту» в ресторані в Полатві. Однак засновник «Грін Арту» зробив аудіозапис зустрічі з міркувань власної безпеки і зважаючи, що останнім часом на нього і його підприємство чинився тиск з боку правоохоронних органів.

Суд призначив Бурлаченку 9 років позбавлення волі (строк обраховується з моменту затримання 23.01.2015), конфіскацію всього особистого майна, позбавлення права обіймати посади пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків строком на 3 роки.

Новые обещания