Опрос: Почти 60% украинцев хотели бы родиться в Украине

25 Сен 2014 00:00

Согласно результатам исследования, проведенного Социологической группой 'Рейтинг', почти 60% опрошенных хотели бы родиться в Украине.

По сравнению с данными за апрель прошлого года, количество желающих родиться в Украине увеличилась на 12%. Одновременно менее привлекательными стали Россия (с 9 до 4%), Германия (с 5 до 3%), США (с 4 до 2%), говорится в пресс-релизе соцгруппы...

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою 'Рейтинг', майже 60% опитаних хотіли б народитися в Україні.

У порівнянні із даними за квітень минулого року, кількість бажаючих народитися в Україні збільшилася на 12%. Водночас менш привабливими стали Росія (з 9 до 4%), Німеччина (з 5 до 3%), США (з 4 до 2%).

Крім того, 13% опитаних хотіли б особисто жити в Росії (не хотіли б 78%), 20% опитаних хотіли б жити в Білорусі (не хотіли б 70%), 46% опитаних хотіли б жити в Європі (не хотіли б 43%).

Якщо порівнювати з аналогічним дослідженням за березень минулого року, то кількість бажаючих проживати у Росії зменшилась з 30 до 13%, у Білорусі - не змінилась (20%). Водночас стало більше тих, хто хотіли би жити в Європі з 43 до 46%.

Жити в Росії або Білорусі скоріше хотіли б мешканці Донбасу, Східного і Південного регіонів, а також люди з нижчим матеріальним статусом.  Натомість Європу обрали б жителі Західного, Північного та Центрального регіонів. Також чим молодші респонденти, чим вищий їхній рівень освіти та матеріальний статус, тим більше серед них тих, хто хоче жити у країнах Європи.

Серед тих, хто позитивно ставиться до А.Меркель, у Європі хотіли би жити 56%, у Білорусі - 14%, у Росії - 4%. Лише 28% респондентів, які мають позитивне ставлення до О.Лукашенка, обрали б Білорусь як країну проживання, 15% - Росію, водночас відносна  більшість  (40%) обрали б Європу.

Половина опитаних, які позитивно ставляться до В.Путіна, хотіли б жити у Росії, 43% - у Білорусі, 15% - у європейських країнах. 

Новые обещания