Об этом говорят: Война войной, а люди Ахметова и даже Януковича остаются у власти

8 Май 2014 00:00

Через два з половиною місяці після втечі Януковича низка ключових національних регуляторів перебувають під контролем людей з його оточення.

Національні регулятори є пультом управління економікою в інтересах кланів, які встановлюють тарифи для кінцевих споживачів та регулюють величезні галузі. Інколи для олігархів набагато важливіше мати свою людину на чолі регулятора, ніж міністерства, повідомляє Сергій Лещенко

Так, Національну комісію з питань електроенергетики досі очолює ставленик Ріната Ахметова Сергій Тітенко.

Цей регулятор - головна складова в ланцюгу капіталізації Ахметова, оскільки НКРЕ погоджує тарифи на електроенергію, що становить один з головних бізнесів Ахметова. За участі Тітенка було не лише імплементовано нечуваний 'зелений тариф' для сонячних електростанцій Клюєва. НКРЄ за його керівництва була підлегла інтересам теплової енергетики, яка становить основний бізнес Ахметова.

Так само ставленик Ахметова Дмитро Тевелєв залишився на чолі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Національна комісія з питань ринків фінансових послуг досі перебуває під контролемВіктора Берліна, смотрящего від Сім'ї Януковича. Берлін - однокласник Саші-стоматолога і колишній підлеглий Сергія Арбузова в сімейному 'УкрБізнесБанку' та державному 'УкрЕксімБанку'. В нацкомісії він хоч і не працює на першій посаді, але залишається куратором всього страхового бізнесу в масштабах України.

Зберігся на посаді керівника Державного комітету підприємництва Михайло Бродський, який прийшов до влади Януковича як висуванець Бориса Колеснікова та Андрія Клюєва, а зараз затримався завдяки стосункам з Ігорем Коломойським.

При чому Бродський, будучи керівником органу виконавчої влади, відкрито закликає у соціальних мережах до відставки очільника виконавчої влади Яценюка та в.о. президента Турчинова.У Нацкомісії в сфері зв'язку та інформатизації досі працює керівником Петро Яцук - співробітник донецької філії 'Укртелекому' часів губернаторства Януковича.

'Укртелеком' загадковим чином змінив власника за часів президентства Януковича. Офіційно монополіста було придбано на конкурсі з одним учасником дрібною австрійською фірмою 'Еpic', яка представляла неназваних інвесторів. За інформацією джерел, це також була 'Сім'я Януковича', яка зрештою змушена була легалізуватися, залучивши Ахметова в партнери і перевівши 'Укртелеком' на СКМ.

Зберігають та навіть посилюють свій вплив кадри Януковича і в Нацкомісії регулювання комунальних послуг. На сьогодні в.о. керівника є Юрій Хіврич - особистий приятель президента-втікача.

Хіврич в 1990-их за часів роботи Януковича в Єнакієвому працював головою виконкому міської ради, потім був заступником губернатора Януковича, а за часів його президентства став міністром житлово-комунального господарства, потім - заступником міністра, звідки був вигнаний через неспроможність.

За словами тодішнього прем'єра Азарова, Хіврич 'не впорався з покладеними на нього обов'язками з контролю над ціноутворенням у сфері житлово-комунального господарства'.

Цього року Хіврич досягає граничного віку перебування на державній службі - 65 років, але уже нова влада продовжила Хівричу право працювати до 2016 року.

Відповідне подання, за словами джерел, було подане в квітні 2014 року та задоволене Яценюком. Читати цей документ, сповнений чиновницького підлабузництва про 'творчий пошук, наполегливість та високий професіоналізм' - окреме сумнівне задоволення.

І якщо деякі з перерахованих осіб зберегли посади тимчасово, то збереження людей Ахметова входить у пакет негласних домовленостей між олігархом і чинним прем'єр-міністром.

Новые обещания