Нацбанк забирає у Костянтина Жеваго документи на готель «Салют»

26 Фев 2016 12:22

Суд зобов’язав ПАТ «Готель «Салют» передати Головному управлінню Нацбанку по м. Києву і Київській області на збереження оригінали правовстановлюючих документів на будівлі готелю по вул. Мазепи Івана, 11-Б у Києві.

Суд зобов’язав ПАТ «Готель «Салют» передати Головному управлінню Нацбанку по м. Києву і Київській області на збереження оригінали правовстановлюючих документів на будівлі готелю по вул. Мазепи Івана, 11-Б у Києві. Про це свідчить постанова Вищого госпсуду від 16 лютого.

Готель «Салют» має передати Нацбанку наказ Фонду держмайна і акт передачі майна від 1999 року, реєстраційне посвідчення, видане Київським міським бюро технічної інвентаризації від 2000 року та витяг з Держреєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 20.05.2014.

Нагадаємо, починаючи з 2008 банк «Фінанси та Кредит» отримував від НБУ стабілізаційні кредити. У листопаді 2008 року в іпотеку Нацбанку були передані будівлі готелю «Салют» загальною площею 12 тис кв м.

У травні 2014 року до іпотечного договору були внесені зміни, згідно з якими Готель «Салют» протягом 30 днів мав передати Нацбанку оригінали документів на готель на зберігання до повного погашення банком «Фінанси та Кредит» кредитів.

У січні 2015 року НБУ витребував у Готелю документи, однак у відповідь отримав копії.

На час розгляду справи банк «Фінанси та Кредит» кредити не погасив.

У грудні 2015 року НБУ ухвалив рішення про ліквідацію цього банку.

Банк «Фінанси та Кредит» отримав від Нацбанку близько 9,5 млрд грн рефінансування: 6,4 млрд грн у 2009-2010 рр і 3,1 млрд грн у 2014-2015 рр.

Потеряет ли Константин Жеваго железорудный бизнес


Основним бенефіціаром банку «Фінанси та Кредит» є Костянтин Жеваго.

19,53% акцій ПАТ «Готель «Салют» належить Foster Group Management inc. (Багамські острови). Ця компанія фігурує у списку компаній, яким перепродавалася частка акцій «Одесаобленерго» у процесі боротьби Жеваго за цю компанію.

Восени минулого року автори «Дзеркала тижня» написали, що один із акціонерів готелю «Салют» звертався у Генпрокуратуру з вимогою перевірити законність виділення банку «Фінанси та Кредит» 700 млн грн рефінансування з передачею в іпотеку готелю. Адже, за його даними, оціночна вартість готелю складає лише 20-22 млн грн.

Новые обещания