На реконструкції Маріїнського палацу заробляли фірми проектанта з ДУСі

23 Мар 2016 22:34

Субпідрядниками реставрації Маріїнського палацу були фірми, які заснував директор ДП «Проектне бюро ДУС» Станіслав Адаменко.

Субпідрядниками реставрації Маріїнського палацу були фірми, які заснував директор ДП «Проектне бюро ДУС» Станіслав Адаменко. Про це йдеться у сюжеті Аліси Юрченко в програмі «Наші гроші».

мариинский дворец мариинский дворец1

У 2015 році найбільше коштів на реставрацію Маріїнського палацу – 97 млн грн. – дісталося генпідряднику ДП «Будівельно-монтажне управління Державного управління справами».


субпідрядники

ДП «Будівельно-монтажне управління ДУС» отримало кошти у вересні минулого року. Однак в січні 2016 р. журналісти у Маріїнському палаці будівельників вже не знайшли. Директор БМУ пояснив, що виділені гроші встигли використати.

Генпідрядник надав на запит програми «Наші гроші» список фірм-субпідрядників.

Серед субпідрядних організацій знайшлися фірми, наближені до державних розробників проектно­кошторисної документації реставрації Маріїнського палацу.

Йдеться про ПП Приватна студія архітектурно­художній фонд «Арт» і ТОВ «Ангел-Марія».

Донедавна вони належали Станіславу Адаменку – директору держпідприємства «Проектне бюро ДУС». Це ДП є розробником проекту реставрації, коригує проектно­кошторисну документацію, здійснює авторський нагляд за реставрацією палацу.

«Проектне бюро ДУС» працювало над розробленням проекту реставрації Маріїнського палацу і є власниками авторських прав на проект. І будь­-які дії, зміни в проекті і т. д. повинні бути з ними погоджені, – повідомив Василь Можар, начальник Управління капітального будівництва та ЖКХ Державного управління справами. – Тобто він [Станіслав Адаменко] є генеральним проектувальником і головним художником і архітектором проекту».

Станіслав Адаменко свою причетність до згаданих компаній заперечив. Однак за даними держреєстру, він був засновником цих фірм ще у 2015 році. Обидві компанії досі прописані в його квартирі поблизу Будинку художника (вул. Артема, 5­А), одна з них наразі вказує в контактах робочий телефон ДП «Проектне бюро ДУС», яким керує Адаменко.

Скільки грошей з реставрації Маріїнського отримали фірми, які заснував Адаменко, журналістам повідомляти відмовились.

Олег Горбатюк, директор ДП «Проектне бюро ДУС» зіслався на те, що інформація про оплату субпідрядників буде опублікована на порталі E­Data до 31 січня 2016 р. Однак цього не сталося. На наступні запити генпідрядник також не надав цих даних, порушуючи норми закону «Про доступ до публічної інформації».

У ДУС повідомили тільки, що «Ангел­-Марія» працювала в Маріїнському над ескізами і монтажем люстр у правому флігелі. Архітектурно-­художній фонд «Арт» виконував там мармурові підлоги.

У списку субпідрядників також є ТОВ «СНРБВК «Укрреставрація» і ТОВ «Київське міжобласне спеціальне науково­реставраційне проектно­виробниче управління». Ці дві фірми раніше входили до складу корпорації «Укрреставрація», частина якої була під контролем найближчого оточення Віктора Януковича. ПАТ «Укрреставрація» у 2011 році очолили люди з орбіти тодішнього голови Державного управління справами Андрія Кравця, а колишні власники покинули компанію.

Щодо нинішніх фірм-субпідрядників, то засновником ТОВ «СНРБВК «Укрреставрація» є Володимир Кононенко, ТОВ «Київське міжобласне спеціальне науково­реставраційне проектно­виробниче управління» належить Тетяні і Олені Колесник.

Програма «Наші гроші» з’ясувала, що компанії-субпідрядники в Маріїнському палацу належать особам, які працювали в корпорації «Укрреставрація» задовго до того, як одну з її складових – ПАТ «Укрреставрація» ­ взяла під контроль команда Януковича.

Реставрація Маріїнського палацу триває з 2007 року і тоді вартість проекту становила 428 млн грн. У кінці 2015 р. вартість кошторис складав уже 1,306 млрд грн. Станом на березень 2016 р. на реконструкцію витрачено 347 млн грн. Збільшення кошторису пояснюють ростом цін.

Новые обещания