Мнение: $200 Валерии Гонтаревой сыграли злую шутку с Петром Порошенко

29 Окт 2014 00:00

'Блок Петра Порошенка' втратив кожного третього виборця через невідповідність передвиборчих гасел конкретним діям влади.

Таку думку вислови в коментарі 'ДС' політолог та голова правління Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель. На думку експерта, колись високий рейтинг партії президента (30-33%) різко знизився незадовго до дня голосування з кількох основних причин. 'По-перше, це відсутність чітких відмінностей між двома партіями влади - 'Народним фронтом' та 'Блоком Петра Порошенка'. Для багатьох виборців - ці політичні сили представляли одну й ту ж команду, тому частина громадян, які раніше планували голосувати за президентську партію, в останній момент вирішили підтримати політсилу глави уряду. Вказуючи, тим самим, що хочуть бачити прем'єром Яценюка і надалі', - розповів Кошель. За словами політолога, таку зміну поглядів виборців на користь організації Арсенія Петровича можна також вважати і успіхом вдалого позиціонування 'Народного фронту', агітація якого була швидше схожа на прем'єріаду, ніж традиційну виборчу кампанію.

'По-друге, штаб Петра Порошенка не був готовий до того, що вподобання виборців можуть різко змінитися за тиждень-два до виборів. Хоча, нестабільна ситуація в Україні загалом мала б підштовхнути політтехнологів БПП до розробки кількох запасних прийомів на такий випадок. Однак цього не було зроблено і коли виборці партії президента почали перебігати до 'Народного фронту', ніхто навіть не намагався цьому протистояти', - каже Олексій Кошель. Експерт стверджує, що штаб БПП мав би зробити в останні дні кампанії ставку на мобілізацію виборців та якісь нестандартні кроки, які б привернули до нього увагу нових потенційних виборців. 

Третьою ж і, очевидно, основною причиною падіння популярності 'Блоку Петра Порошенка', незадовго до виборів, керівник КВУ називає невідповідність задекларованих агітаційних гасел партії конкретним діям. 'По-суті, виборець бачив дві лінії поведінки президента: з одного боку красиві гасла про мир, а з іншого - незрозуміле зволікання з вирішенням питанням відставки малоефективного Валерія Гелетея з посади міністра оборони', - відзначив політолог.

Найбільш контрастною ця невідповідність була у питання девальвації гривні, - впевнений Олексій Кошель. 'В умовах війни українці готові миритися з високим курсом долара. Але не готові пробачити те, що, з одного боку, керівництво стверджує, ніби гривня стабільна, а долар можна спокійно купити в банках по 12,8, а з іншого - вони змушені купувати долар на чорному ринку за ціною 14,5. Це і породило недовіру до президента загалом', - констатував експерт. Коли ж, за його словами, громадяни побачили сюжет про невдалу спробу глави НБУ Валерії Гонтарєвої купити $200 у відділенні Сбербанку Росії, 'то команда глави держави взагалі опинилась в анекдотичній ситуації, що в підсумку і вплинуло на її результат на виборах'. 'Тобто, у всій цій історії зміни електоральних вподобань щодо двох партій влади не стільки виграв 'Народний фронт', скільки програв 'Блок Петра Порошенка'', - вважає Олексій Кошель. 

Новые обещания