Медведчук і Roshen почали імпорт російського газу в Україну

22 Фев 2017 00:36

На ринок скрапленого газу зайшли компанії, пов'язані з кумом Володимира Путіна.

У 2017 році скраплений газ російської "Роснефти" почали імпортувати в Україну компанії, пов'язані з Віктором Медведчуком, і мають відношення до кондитерської корпорації Roshen. Про це йдеться в розслідуванні програми "Схеми".

У січні-лютому замість заборонених СБУ через фінансування тероризму 16 компаній, на ринок зрідженого газу України прийшли фірми: "Глуск Україна", "Креатив Трейдинг", Wexler Global LP (Великобританія) і Gikka Limited (Британські Віргінські острови). Ці фірми за два місяці ввезли в Україну понад 30 тис. тонн газу виробництва російської держкомпанії "Роснефть".

Відзначається, що обсяг скрапленого газу, що імпортується з Росії, Білорусі, Казахстану 16 забороненими імпортерами, і який вже 2-3 місяці блокується на митниці за ініціативи СБУ, становить близько 40 тис. тонн.

При цьому журналісти з'ясували, що ТОВ "Глуск Україна", яка давно називається компанією Медведчука, пов'язана з ТОВ "Креатив Трейдинг". У минулому році власником цієї компанії був Олексій Костяк, який на цей момент працює в департаменті скрапленого газу "Глуск Україна".

Іноземні компанії також пов'язані з Медведчуком. Wexler Global LP і Gikka Ltd на торгах вони залишили однаковий контактний телефон, який належить Андрію Тарнавському, який раніше працював з Костяком у ТОВ "Трансконтиненталь".

Відзначається, що британська фірма Wexler Global LP в засновниках компанії має Viala Trade Limited (Беліз) і Gateno Ventures Inc (Панама). Також ці дві компанії є засновниками британської фірми Foreway Sales LLP, через яку корпорація Roshen в 2015 році продавала свою продукцію в Туркменістан.

Нагадаємо, раніше народний депутат Сергій Лещенко заявляв, що СБУ блокує процес імпорту скрапленого газу найбільших компаній з метою виведення на ринок монополіста, який буде викачувати гроші під наступні вибори.

Новые обещания