Мінінфраструктури почало перевірку діяльності тимчасового керівника порту "Южний" Сергія Сарбаєва

30 Ноя 2016 10:26

Міністерство інфраструктури України ініціювало позапланову перевірку діяльності керівництва державного підприємства "Морський торговельний порт "Южний".

Міністерство інфраструктури України ініціювало позапланову перевірку діяльності керівництва державного підприємства "Морський торговельний порт "Южний".

Повідомляє портал «АНТИКОР» з посиланням на ЗМІ.

Приводом для розпочатого аудиту послугувало звернення нардепа Вадима Нестерєнка, в якому були розкриті корупційні схеми в. о. керівника порту Сергія Сарбаєва і ряду його підлеглих.

Підвищена увага Мініфраструктури до цього аудиту пов’язана з тим, що порт "Южний" є унітарним підприємством, законодавчо віднесеним до підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Зокрема, як ідеться у зверненні Нестерєнка до міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, "на ключових посадах порту продовжують залишатися люди, які поповнюють кишені олігархів. Заступником директора з матеріально-технічного забезпечення залишається І. Г. Лозовська (вона ж одночасно і керівник тендерного комітету), яка під прикриттям головного інженера – в.о. начальника порту С. Є. Сарбаєва, так організувала закупівлю робіт і послуг за державні кошти, що постачальники зобов’язані віддавати цим посадовим особам від 10% до 20% коштів, так званих "відкатів".

Все це призводить до значного збільшення цін на закупівельні товари, роботи і послуги, що дозволяє керівництву порту збагачуватися за рахунок залучення до закупівель фіктивних фірм-постачальників замість виробників.

Також купується товар, який завідомо не потрібен порту. Наприклад – асфальтовий мінізавод за 3 млн гривень, який не використовувався і не може використовуватися з технічних причин.

Позаплановій перевірці діяльності порту "Южний" передувала податкова перевірка. Вона встановила ознаки злочину, які сприяли відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом і спосіб незаконного заволодіння майном. В акті перевірки зазначено, що майно або кошти, отримані злочинним шляхом по взаємодії з низкою юридичних осіб, обчислюються мільйонами гривень.

Нардеп Нестерєнко в своєму зверненні зазначив, що факти зловживань в порту "Южний" раніше були задокументовані і розслідувалися в рамках декількох кримінальних проваджень, але пізніше були необгрунтовано закриті. Він висловив надію на те, що ця перевірка буде об’єктивною, і що міністр Омелян не дозволить корупціонерам уникнути відповідальності.

Новые обещания