Міхо стомився. Усі версії головної відставки осені

7 Ноя 2016 17:59

«Подивіться уважно, хто зараз більше всього знаходиться в екстазі від відставки Саакашвілі».

«Подивіться уважно, хто зараз більше всього знаходиться в екстазі від відставки Саакашвілі»

Сьогодні, 7 листопада, Михеїл Саакашвілі заявив про відставку з посади голови Одеської обласної державної адміністрації. Своє рішення він мотивував тим, що президент в Одесі підтримує два клани, а область здають не просто корупціонерам, а ворогам України. Та додав, що його ніколи не обманювали стільки, скільки в Україні.

«Кілька днів тому закрився центр обслуговування громадян, який Порошенко відкривав урочисто перед місцевими виборами. Він тоді сказав, що реформи незворотні. Потім з подачі членів його ж фракції було затверджено нові норми, які не дозволили цьому центру працювати. Я звернувся із закликом до президента не підписувати цей закон. Після цього він його підписав, і центр закрився», - розповів Саакашвілі.

Останньою краплею, як зазначив керівник Одещини, стали електронні декларації. «Ми бачимо, що сили регресу атакують усе прогресивне. Ми бачимо, що всі нові починання вбивають під корінь. І все це відбувається на очах всієї України. Коли мені доводиться, як якомусь монгольському хану, ставити намети на сміх всьому світу на дорогах і вибивати жалюгідні копійки на ці дороги, що не ремонтувалися десятиліттями, тоді як вони публікують декларації, де більше грошей, аніж знадобилося би на всі дороги в цій та інших областях. Це не робота. Мені це дуже набридло, і я дуже втомився», - сказав губернатор.

«У цій ситуації я вирішив подати у відставку і починати новий етап боротьби», - резюмував Саакашвілі. Та заявив, що нинішня влада мало чим відрізняється від попередньої, а він протягом всього часу не мав реальної влади в регіоні, оскільки її здали «корупціонерам і ворогам». «Яка різниця українцям, хто буде до них байдуже ставитися - Порошенко чи Янукович. Яка різниця українцям, хто їх буде грабувати - Єнакіївський чи Кононенко. Яка різниця українцям, хто буде собі все привласнювати - якийсь Ковальчук чи Клюєв. Яка різниця одеситам, якщо Гончаренко, Пресман, Ківалов, як грабували, так і грабують при новій адміністрації. Коли ми говорили, що будемо все змінювати, президент Порошенко говорив, що йому заважав Яценюк. Ми створили рух за очищення і допомогли йому позбутися Яценюка. І чим це закінчилося? Склад Яценюка був трохи посунутий складом президента, і в цих самих схемах як грабували, так і грабують. Ба більше, Аваков і Насіров - стовпи корупції - залишилися на своїх місцях», - заявив Саакашвілі. Президент, за словами опального політика, особисто підтримує два клани на Одещині – «бандитський, кримінальний, з убивць 1990-х – Труханова, і ізмаїльський клан Урбанського». «Всю владу в області віддали цим двом і їхнім союзникам-сепаратистам із «Нашого краю» Антона Кісе», - сказав Саакашвілі.

Також сьогодні, кількома годинами раніше, стало відомо, що у відставку подав і начальник Головного управління Національної поліції Одещини генерал Гіоргі Лорткіпанідзе, якого ще призначаючи на цю посаду сам Саакашвілі називав своїм єдиним «експортом із Грузії».

Поки Саакашвілі залишається на своєму місці в Одесі (заява ще не підписана президентом) та регіон лишати не збирається. Проте інтернет-користувачі вже висловили свої думки – і з приводу безпосередньо рішення губернатора, і з приводу його політичного майбутнього.

«Главком» зібрав реакцію соцмереж на звільнення Саакашвілі

«Міг би піти раніше. І люди б плакали. А зараз всі постять картинки з салютами», - написала у себе в Фейсбуці екс-заступник губернатора Одеської області (у часи Ігоря Палиці) Зоя Казанжи.

«Все, що сказав Міхо і підтримую, - зазначив волонтер, засновник організації «Повернись живим» Віталій Дейнега, - Змінити Клюєва та Єнакіївського на Коненка і ко – це не реформа. З іншого боку, я так і не зрозумів, чим Міхо займався на посаді та які були його успіхи».

Очікуваним виявилося рішення про відставку одеського губернатора для нардепа від «Народного фронту» Антона Геращенка. «То, що вдалося йому та його команді в Грузії 10 років тому не могло бути здійснено в Україні з різних причин…, - написав він у своєму Фейсбуці. – (Там)Міхеїл Саакашвілі грав роль руйнівника старої корумпованої системи, але були й ті, хто будував нову Грузію. Однак егоїзм та тоталітарні замашки Саакашвілі розвалили цю команду вже в 2007 році». Призначення Міхо саме на Одещину, на думку нардепа, не було випадковим: він мав очистити Одесу від команди Коломойського і зробив це за кілька тижнів. Надалі, як зазначає Геращенко, Міхо використовували в якості тарана проти Арсенія Яценюка в часи його прем’єрства: «Йому обіцяли, що якщо Яценюк буде чіплятися за своє місце, то президент розпустить парламент, будуть нові вибори, і Саакашвілі поведе в парламент цілу партію, а потім може стати прем’єр-міністром».

Коли ж посаду прем’єра зайняв Володимир Гройсман, Саакашвілі став не потрібен. Та більш того, як додає депутат, політик вийшов з-під контролю.

«Останні півроку команда Саакашвілі, забувши про Одесу, займалась виборами в Грузії, перемогти на яких їм не судилося. Тепер, після провалу на виборах в Грузії і повної відсутності підтримки президента, у Саакашвілі просто не було іншого виходу, як піти у відставку», - висловив свою думку Антон Геращенко.

Новые обещания