Голова Печерської РДА міста Києва Сергій Мартинчук: Моя команда – це в першу чергу мешканці району

30 Ноя 2014 00:00

30-річний, але досвідчений, голова Печерської РДА Сергій Мартинчук двічі переносив наше інтерв'ю, пояснюючи це надзвичайною зайнятістю та форс-мажорами, постійними для його роботи.

Але з третьої спроби, знайшов для нас віконце у своєму справді, напруженому графіку. Коли ми рівно о 10 зайшли в кабінет Голови, він проводив вже третю нараду, бо в РДА приходить о 7.00 ранку. А о 6.00 годині по дорозі на роботу, коли ще немає заторів і все місто тільки прокидається, Сергій Мартинчук робить об'їзд Печерськом особисто, перевіряючи усі закутки головного району Києва.

Про пана Мартинчука можна сказати, що це дійсно рішучий керівник району, який орієнтується у всіх питаннях столиці, розуміється на адмністративному управліні, має багато ідей, проектів та головне - отримує задоволення від виконаної роботи.

За приклади свого керування він бачить роботу мерів Лондона та Дрездена, а майбутній Київ бачить прогресивним та європейським. Отже...

- На днях в столиці випав перший сніг. Яким чином комунальні служби Печерського району борються із зимовими дорогами?

- Печерський район є першим з районів, хто повністю був готовий до прибирання снігу. Для цього було задіяно близько 380 працівників районних житлово-комунальних служб та близько 60 одиниць техніки. За моєї ініціативи та у зв'язку з погіршенням погодних умов у неділю 23 листопада, а також 24 листопада було проведено 3 екстрені наради з керівниками комунальних підприємств, КП 'УЗН', КП ШЕУ Печерського району та структурних підрозділів РДА.

На дороги було висипано близько 150 тонн посипочного матеріалу. Комунальні служби відпрацювали кожний квадратний метр, і навіть маючи 140 кілометрів тротуару, вони всі були почищені і посипані соляною сумішшю.

• Розкажіть як ваш район підготувався до опалювального сезону. Чи є у ваших планах впровадження енергозберігаючих технологій, які б дозволили витрачати менше ресурсів на опалення та робити його більш дешевим для киян?

- Всі будинки комунальної власності вже підключені до систем централізованого теплопостачання. Головним питанням зараз є встановлення лічильників, тобто спеціального обладнання, яке дозволяє регулювати подачу теплоносія в будинок залежно від погоди. Це допоможе заощадити теплову енергію та економити гроші мешканцям квартир. Завдяки будинковим тепловим лічильникам можна забезпечити облік спожитої теплоенергії. Такі лічильники встановлюватимуться за рахунок державних коштів та коштів теплопостачальних компаній. Зараз ми плануємо провадження нових технологій енергозбереження. Для забезпечення електроенергією житлові будинки можна використовувати вітрогенератори. Такі, наприклад, як в Канаді, коли для виробництва енергії використовують протяги на міжбудинкових територіях. Це може працювати, якщо є прагнення до розвитку. Як кажуть: 'Хто хоче, той шукає можливості, хто не хоче - той шукає причини'.

• Раніше ви працювали у сфері управління ЖКГ. Яким чином реформувати цей спадок Радянського Союзу - комунальні служби, щоб вони служили людям, а не крали гроші та не ?

- Найбільш проблемною галуззю була й залишається житлово-комунальна сфера, тому вона потребує обов'язкового реформування. Головними цілями є оптимізація структури управління житлово-комунальним господарством, забезпечення беззбитковості підприємств галузі, забезпечення контролю за якістю послуг утримання будинків, споруд та прибудинкової території. Плануємо переведення комунальних послуг на тендерну основу та створення єдиної диспетчерської служби.

• Наскільки активно громадяни беруть участь у вирішенні справ району? Які форми взаємодії з громадськістю підтримуєте?

- Нещодавно вийшов перший випуск інформаційного бюлетеня 'Вісник Печерянина'. Його основне завдання - інформування мешканців нашого району щодо соціального захисту населення, житлово-комунального господарства, освіти, охорони здоров'я, новин та заходів, які відбулись. Також, існує спеціальний контактний центр міста Києва, до якого може звернутись кожен громадянин, зателефонувавши на 'гарячу лінію'. Взагалі, вся інформація щодо діяльності району знаходиться на сайті Печерської РДА та на сторінці в соціальній мережі Фейсбук. Крім того, вперше за багато років, Громадська рада при Печерській РДА отримала приміщення для роботи саме в стінах адміністрації. А 4-го грудня відбудеться урочисте розширене засідання цієї ради за участю голів органів самоорганізації населення мікрорайонів з нагоди Дня місцевого самоврядування .

• Печерський район дуже особливий з огляду на його представницькі функції, але водночас, тут є спільні для всіх інших районів проблеми - наприклад, відсутність місць для паркування, відсутність продуктових магазинів, засилля незаконних МАФів. Як Ви плануєте вирішувати ці питання?

- Так, фактично всі центральні органи виконавчої та законодавчої влади розташовані в Печерському районі, в якому дуже багато історичних памяток, тому питання МАФів стоїть дуже гостро. , Не можна допускати порушень правил та норм благоустрою, санітарного утримання територій столиці, яка претендує на звання європейської. Майже всі малі архітектурні форми встановленні без дотримання законодавства з порушенням багатьох вимог. Щодо місць для паркування, якби у нас була платна зона в центрі міста, як наприклад, у Лондоні, то заторів було б менше. А якщо за паркування в недозволеному місці, був би штраф 10 тисяч гривень, люди думали перед тим, як паркуватись або взагалі - варто їм їхати на автомобілі, чи можна проїхатись метрополітеном.

• Зараз на сході України відбуваються військові дії на Донбасі. Як Ви інформуєте населення про те, яким чином діяти в разі впровадження воєнного стану - де знайти інформацію про бомбосховища, як себе поводити в разі теракту?

- Вся інформація для населення знаходиться на сайті Печерської РДА. Там можна ознайомитись з правилами поведінки населення в разі виникнення надзвичайних ситуацій, дізнатись про порядок оповіщення населення. Є необхідна інформація про фонд захисних споруд цивільного захисту, який включає сховища цивільного захисту, підземний простір метрополітену, підвальні приміщення житлових будинків, підземні паркінги та інші споруди.

• Наскільки серйозною для Печерська є проблема біженців?

- Дуже багато переселенців реєструється в Печерському районі. В установах соціального захисту населення працює недостатня кількість працівників, тому на реєстрацію однієї людини потрібно не менше 20 хвилин. Застаріла техніка призупиняє необхідні для реєстрації дії. Міцний ланцюг тоді, коли міцні всі ланки. Також, спрацьовує людський фактор, довготривалі черги, які можуть витримати не всі люди.

• Як районна влада допомагає добровольчим батальйонам, адже велика кількість киян пішли захищати Україну?

- З початку бойових дій на Сході, Печерська РДА передала на потреби нацгвардії та армії: 16,5 тонн дизпалива, 1000 комплектів форми, а також продукти харчування, взуття, ковдри, подушки тощо, на суму біля 700 тис. грн. Найкраща допомога, яку ти передав сам до рук солдата. Коли вони отримують не тільки продукти і одяг, а ще й листівки з малюнками та побажаннями від дітей. Тоді така допомога зігріває душу. Ми постійно підтримуємо наш Печерський госпіталь, постійно відвідуємо тих поранених хлопців, що зареєстровані у нас в Печерському районі, або фактично проживають в Печерському районі. На початку осені ми їздили в Ірпінь. Там відвідували важкопораненого бійця. Коли його відвезли в Харківський шпиталь, там написали довідку, що він отримав поранення під час ведення бойових дій. А в Ірпінському шпиталі написали, що отримав побутову травму. Ми жорстко підняли питання і допомогли цьому хлопцю. Коли в лікарнях ставлять діагноз, то спеціально починають зловживати, для того щоб мінімізувати кількість учасників бойових дій,тому що це додаткове навантаження на державу.

• Зараз люстрація є однією з найбільших вимог українців до влади. Як прийнятий закон про люстрацію вплинув на роботу РДА та державних установ району?

- Скажу так, що закон про люстрацію, треба провести через Конституційний суд. Начебто закон гарний - очищення влади, перевірка персональних даних. При прийнятті людини на державну службу, вона пише заяву встановленого зразка, згідно Закону України 'Про державну службу', де вона не заперечує про перевірку. І знову ж таки, новий закон, який дублює те ж саме. Або ми самі собі не довіряємо, або не довіряємо попереднім законам. Це абсурд. Якщо закон про очищення передбачає звільнення всіх службовців, хто ж тоді буде працювати? Звичайна ставка державного службовця першої категорії, це звичайний головний спеціаліст, складає 1280 гривень. Молодий спеціаліст з вищою освітою залюбки піде в будь-яку приватну організацію, де буде отримувати 5-6 тисяч гривень, замість того щоб, прийти на державну службу, чекати вислугу років, ранги, категорії і цілодобово працювати. Робота в районній адміністрації - це робота на землі, це робота з людьми і попрацювавши 1-2 роки, отримавши досвід, він піде працювати в ту ж саму Адміністрацію Президента, Кабмін або міністерство, де головний спеціаліст - це вже 3 або 4 категорія. Де вища заробітна плата та кращі умови. Чим вище орган виконавчої влади, тим вища заробітна плата.

• Хабарі та корупція. Побори в школах, дитсадочках, держустановах...Ви започаткували акцію 'СТОП корупція', розкажіть детальніше про неї?

- У нас на офіційному сайті, у всіх освітніх закладах, комунальних підприємствах, закладах охорони здоров'я розміщено банер 'СТОП-Корупція'. Там вказаний адрес електронної пошти та прямий телефон моєї приймальні, куди будь-яка людина може написати про випадки корупції, а ми таку інформацію перевіряємо. Цікаві ситуації з благодійними фондами шкіл: є 25 шкіл та 8 фондів. Чому 25 шкіл, а фондів лише 8, або чому не один фонд на 25 шкіл? . Повний абсурд, і його ми це будемо ламати. Крім цього, батькам кажуть здавати по 500 гривень щомісячно на заміну вікон або проведення ремонтних робіт. Мешканці, до цього часу не знали, що є місцеві програми, на які виділяються бюджетні кошти на ці види робіт. В нашому бюлетені Печерської адміністрації ми показали інформацію: що було зроблено за 2014 рік, і у багатьох батьків виникли питання, а на що вони здавали кошти? Крім того, будемо покращувати формат харчування дітей в їдальнях, які зможуть обслуговувати фахові компанії, що мають найсучасніше обладнання класу 'А' енергозбереження. Не буде навантаження на бюджет. Ми змінимо стару систему Радянського Союзу. Треба жити по-новому! Це буде пілотний проект енергозберігаючої технології в школах в місті Києві.

• Минуло 100 днів з Вашого призначення. Що вдалося реалізувати, які проблеми ще залишаються? Які плани?

- Ми створюємо нову команду. Перевіряємо людей, бо я дуже прискіпливо відношусь до всього персоналу, в мене вже майже вибудована певна ефективна вертикаль районної влади. Будемо міняти штатний розклад. Зважаючи на те, що ми таким маленьким колективом можемо навести лад, будемо скорочувати багато вільних і подвійних посад. Завдяки цій оптимізації не буде навантаження на фонд заробітної плати. Ми гарно підготувалися до осіннього місячника із благоустрою і займаємо перші місця по Києву. На виконання розпоряджень КМДА проведено капітальний ремонт покрівель на 11 об'єктах та ремонт інженерних мереж у 4 будинках на загальну суму 2278,25 тис.грн. Крім того, на 33 об'єктах із 60 зроблено капітальний ремонт електрощитових та мереж електропостачання на загальну суму 1353,30 тис.грн.

Щодо галузі районної освіти. Проведено капітальний ремонт харчоблоків, внутрішніх приміщень, покрівель, фасадів, аварійних ділянок асфальту в 12 дошкільних та 3 загальноосвітніх закладах, на загальну суму 5 570,74 тис. грн. Крім того, придбано меблів та обладнання для 5 закладів освіти на 220,34 тис. грн.

Також, зараз проведено величезний об'єм роботи до опалювального періоду. На сьогоднішній день у нас немає будинків, де є прорив або відсутня гаряча чи холодна водау нас навіть всі ліфти працюють. Крім цього, нещодавно ми разом з громадою району провели брифінг, щодо урегулювання питання з Печерською площею, з приводу її реконструкції, висадки зелених насаджень, мінімізації паркування автомобілів на пішохідних зонах, впорядкування МАФів. Крім цього, у нас є екологічний проект про роздільне збирання побутових відходів в навчальних закладах. Зараз визначаємо призовий фонд і заохочення для кожного учасника. Ми будемо формувати свідомість кожної дитини, щоб вони розуміли, що в першу чергу це не сміття -це сировина.

• Розкажіть про себе. З чого складається Ваш робочий день? Кого Ви вважаєте своєю командою?

- Моя команда - це в першу чергу мешканці району, які вказують нам на слабкі ланки та недоліки структурних підрозділів Печерської РДА. Кожен день особливий.. Починається він о п'ятій ранку. В шість ранку я об'їжджаю кожний закуток свого району. Мені допомагають здійснювати контроль за санітарним станом району. Люди бачать і фотографують, якщо щось не прибрано. Навіть в Радянському Союзі Печерський район був взірцем чистоти та порядку. Ми це повернемо, але вже в європейському варіанті. У нас буде формат відсутності паркування автомобілів на зелених зонах тому, що відновлення одного квадратного метра зеленої зони потребує багато коштів. Ми прагнемо для мешканців Печерського району створити затишні двори та місця відпочинку. Після проїзду всієї території я напряму даю вказівки всім керівникам комунальних підприємств. Перед об'їздом я зв'язуюсь із диспетчерською службою '05', яка оповіщає про заходи, які відбулись за добу в районі, а також про надзвичайні ситуації. Цю інформацію мені надає начальник печерського управління МВС. Необхідно знати всю ситуацію, яка відбувається в районі. Після цього, з сьомої до дев'ятої ранку я спілкуюсь з людьми, ми опрацьовуємо всі робочі питання. Голова повинен володіти всіма питаннями, всією інформацією. Покластися на заступника, почути по телефону, що все гаразд я не можу. Доки сам не пройду по території, я не заспокоюсь. І вже до ночі я розписую пошту, а пошти дуже багато. На роботі я знаходжусь іноді до дванадцятої ночі, іноді цілодобово.

• Ви так багато працюєте. Як Ви розслабляєтесь? У Вас є хобі?

- Хобі - це моя робота. Коли робота приносить задоволення, вже є певний успіх.

Коли людина йде на роботу через силу, результат роботи буде такий саме. Якщо ти отримуєш задоволення від того, що ти кризовий-менеджер, і ти десь щось змінюєш на користь людей - це завжди приємно.

• Ви дійсно дуже глибоко знаєте всю проблематику Києва і управлінську, і господарську, і політичну. Ви людина молода, Вам 30 років і це цікава історія, що на такій відповідальній посаді, такий молодий чоловік, це дуже приємно. Ви напевно подорожували, бували в багатьох містах, і цікавились, як керується те, чи інше місто. Яке місто Вам найбільш симпатичне, з огляду на модель його керування?

- Кращі міста в старій Європі. Це Великобританія або Німеччина. Дійсно там, де збереглась культура. В першу чергу людська свідомість загартована на штрафах. Є дорожній знак, і він безумовний до виконання. На сьогоднішній день наш менталітет ще не готовий до того, що треба користуватись законодавством. Наприклад, взяти Берлін, Дрезден, рідко можна побачити, що автомобілі паркуються у не визначених для цього місцях, бо евакуатор відразу відвозить автомобіль на штрафмайданчик. Скільки в 'Київтранспарксервіс' є евакуаторів? Вісімнадцять, а фактично працюють дев'ять. Для п'ятимільйонного міста 18 евакуаторів взагалі нічого. Нещодавно, проговорював питання щоб в урядовому кварталі ми створили систему спостереження 'Безпечне місто'. Це камери з датчиками руху, дана система фіксує рух людини. Можна ідентифікувати людину, машину, щоб відправляти порушникам штрафи. Це знищить систему хабарів. Тоді буде вирішено питання паркування, заторів. А щодо міст, які я люблю в Європі - це Дрезден та Лондон.

 

 

Новые обещания