ДБР порушило кримінальну справу стосовно дій Гриценка

23 Янв 2019 12:48

З виписки єдиного реєстру досудових розслідувань стало відомо, що за скандальними звинуваченнями проти Гриценка про передачу військового майна і землі в Конча-Заспі ДБР порушило кримінальну № 6201800000000020 справу за ст. 364 ч. 1. «Зловживання владою або службовим становищем».

Ця справа стала найгучнішою  з моменту створення Державного Бюро Розслідувань. Зараз кримінальне провадження розслідує відразу два слідчих – Данелян С. С. і Микитюк С. В.

У короткому викладі обставин, які доступні в ЄРДР, йдеться:

«Посадові особи Міністерства оборони України протягом 2005 року видали накази про передачу військового майна (цілісних майнових комплексів військових містечок на території міст Києва і Одеси) державного підприємства МОУ «Инвестжитло», чим змінили статус військового майна на державне і надалі видали дозвіл на його реалізацію, що призвело до відчуження зазначеного майна в порушення ст. 6 Закону України «Про правовий режим майна у Збройних Силах України» без дозволу Кабінету міністрів України».


Заявником у справі вказана громадська організація «Центр розслідування корупційних схем».

Таким чином, Анатолію Гриценку загрожує обмеження волі та позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком до 3-х років.

Згідно кримінального кодексу ст. 364 ч. 1. це:

«Зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб, використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб»

Раніше, незважаючи на гучний скандал в ЗМІ, після журналістського розслідування щодо угод із землею та майном Міноборони з боку Анатолія Гриценка, лідеру партію «Громадянська позиція» вдавалося уникати кримінального переслідування. Але зараз Анатолію Гриценку все ж доведеться відповісти на ряд незручних питань, які раніше йому задавали журналісти, але вже зараз ці питання йому будуть ставити слідчі ДБР.


Источник: Народна правда

Новые обещания