Чи вдасться екс-регіоналу Василю Хмельницькому разом з суддею ВСУ забудувати Пирогове

11 Май 2016 12:56

Після судових процесів навколо Біличанського лісу у екс-регіонала Василя Хмельницького намагаються привласнити собі ще один чималий шмат землі у столиці.

Не секрет, що під час керівництва Києвом Леонідом "Космосом" Черновецьким Київрада роздавала землю в місті десятками, а то і сотнями гектарів. 

Дещо вдалося повернути, дещо – давно забудовано. Водночас залишаються земельні ділянки, щодо яких тривають судові процеси. Перемогти у них дуже складно, бо тут як тут з’являється "волохата рука" власника "чесно захопленої" ділянки. Так, завтра, 11 травня, Верховний Суд України розгляне позов Генеральної прокуратури щодо повернення у власність київської громади 92 гектарів землі прямо навколо музею Пирогово. І не виключено, що попри грубі процедурні порушення ділянка так і залишиться у "власника", пише depo.ua

Варто зазначити, що справа з 92 га вже втретє надходить до ВСУ. Вперше судді швидко відхилили позов попри позитивний вердикт попередньої інстанції. Вдруге жерці Феміди взагалі відмовили у допуску у зв’язку з пропуском строку позовної давності. І в решті-решті, втретє дану справу в провадження взяв заступник голови ВСУ Валентин Барбара – один з вічних суддів ВСУ, який обіймає суддівське крісло у особняку на Пилипа Орлика, 8 ще з 2001 року, і відомий тим, що через його руки пройшла вся велика приватизація. Схоже, що тактика Барбари полягатиме у тому, щоб вирішити цю справу "по-швидкому".

Варто зазначити, що ця земельна ділянка була у 2007 році передана Київраді частинами низці фіктивних компаній. Далі почалися тривалі судові процеси. Так, у березні 2014 року заступник Генерального прокурора України звернувся до господарського суду м. Києва з позовною заявою до Київської міської ради, обслуговуючого кооперативу житлового кооперативу "Текстильник", ТОВ "Об'єднання забудовників", ТОВ "Кредитбуд", ТОВ "Брокбуд", ТОВ "Чарівне містечко" про визнання недійсними рішення, державних актів на право власності на землю площею 92 га та визнання відсутності прав. Власне цей позов і дійшов до ВСУ, який усіляко гальмує його розгляд.

Варто зазначити, що ця земля до 2007 року знаходилася на балансі агрокомбінату "Хотівський", яка і була передана під житлову забудову. Дивний збіг: суддя ВСУ Барбара родом саме з села Хотіва, де й зареєстрований даний агрокомбінат. Втім, прямих доказів щодо його причетності до даної земельної афери, звісно, немає.

Варто звернути увагу й на інший момент: майже всі контори, яким видавалася земля - ТОВ "Чарівне містечко" "Кредитбуд", "Брокбуд", "Об’єднання забудовників" - зареєстровані за однією й тією ж адресою – вулиця маршала Жукова, 26 на Лісовому масиві. Збіг? Не думаю…

За інформацією у ЗМІ, опосередковане відношення до цих компаній має одіозний забудовник і олігарх Василь Хмельницький. Варто зазначити, що раніше, у випадку з Біличанським лісом цей екс-нардеп від "Партії регіонів" продемонстрував як треба працювати з судами – попри докази порушень, вища інстанція віддала забудовнику 147 гектарів лісу. На жаль, це ж саме може повторитися у іншій частині столиці попри досить зрозумілу ситуацію з фіктивними компаніями.

Якщо говорити про юридичну складову, то житловий кооператив "Текстильник", на який відведено купу міської землі, взагалі не відповідає вимогам законодавства за кількісним складом його учасників: у ньому зареєстровано 4 людини, тоді як має бути п’ятеро осіб. До того ж порушено закон і контексті того, що мета отримання земельних ділянок повинна бути пов'язана з будівництвом та експлуатацією житла для членів кооперативу. У даному випадку десятки гектарів ідуть під забудову абсолютно стороннім персоналіям. Відповідно до містобудівного обґрунтування, що міститься у проекті землеустрою щодо відведення земельних ділянок ОКЖК "Текстильник", на відведених кооперативу землях планується забудова 236 малоповерхових будинків котеджного типу.

На жаль, чинна столична влада абсолютно ігнорує даний конфлікт. І це при тому, що вона могла зробити все, для того, щоб врегулювати цю ситуацію. Так, у Київраді діяла Тимчасова контрольна комісія Київради з питань перевірки легітимності рішень Київської міської ради, прийнятих після травня 2006 року, яка закінчила свою роботу з результатом "аж" у 27 відмінених рішень попередньої Київради часів Черновецького. Це - з сотень землевідводів, які встигли зробити Черновецький разом з його "молодою командою". В той же час даний випадок – забудова території навколо музею Пирогово – лише свідчить про те, що з часів "космічного" мера у столиці абсолютно нічого не змінилося. А враховуючи нові хитрі фінти з боку чинного керівництва міста, то видається, що воно навіть більш небезпечне...   

Новые обещания