Богдан Яременко: Чому Кондолізі Райс краще мовчати ...

18 Мар 2016 21:33

Зачепився щойно на одній зустрічі за тему Кондолізи Райс, її лекції, порад тощо. Зачепився і завівся.

З моєї точки зору Кондоліза Райс особисто значною мірою винна у тих проблемах, що ми зараз переживаємо з Росією. Саме вона, як професор, а далі як держсекретар і найближчий зовнішньополітичний радник Буша опрацьовувала і реалізовувала концепцію проектування впливу США на світ через регіональні держави.

Ідея проста - не можна відповідати за все. Тому в кожному регіоні знаходимо сильного гравця і через нього працюємо з рештою. В нашому регіоні регіональним гравцем, зрозуміло, що було обрано не Молдову і не Україну.

В практичному сенсі цей підхід вилився у скасування усіх інституцій стратегічного партнерства між Україною і США. Увінчався це підхід згодом відмовою у наданні нам ПДЧ в НАТО, бо регіональний гравець цього не хотів.

А зараз, звичайно, вона може давати нам поради. Вона і тоді їх давала.
Але на яких підставах?

Як бачимо в особистому плані вона ступа ступою. А її "вищість" пов"язана не з її особистими заслугами і якостями, а з системними можливостями американської держави. До створення яких вона, до речі, непричетна.

Дві проблеми нашого суспільного менталітету мене непокоять - сформоване у багатьох останнім часом почуття зверхності щодо росіян, і запопадливість перед американцями.

Джерело: facebook.com

Новые обещания