Партія “ВОЛЯ” запропонувала не поспішати із негайним розпродажем українських земель

15 Апр 2017 17:45

Політична сила “ВОЛЯ” виступила проти швидкого розпродажу державних земель. Партія підтримує, натомість, створення ринку землі з цивілізованими умовами.

Політична сила “ВОЛЯ” виступила проти швидкого розпродажу державних земель. Партія підтримує, натомість, створення ринку землі з цивілізованими умовами.

Про це повідомив парламентар-волієць Юрій Дерев’янко, виступаючи у Верховній Раді України чотирнадцятого квітня.

“Ми виступаємо проти того, щоб сьогодні хаотично та бездумно продавалися українські землі”, - сказав депутат.

За його словами, ці зобов’язання щодо негайного розпродажу землі селян за умовами підписаного меморандуму з Міжнародним Валютним фондом, є злочином з боку уряду, Президента, голови Нацбанку, міністра фінансів.

“Наша політсила за те, аби до ринку землі підходили крок за кроком – послідовно. Це має бути цивілізований земельний ринок”, - повідомив нардеп від “ВОЛІ”.

Він запропонував наступні 5 кроків для вирішення земельного питання.

По-перше, треба сформувати прозорий ринок на орендування паїв. По-друге, пайовики повинні мати надійний юридичний захист. По-третє, права на землі за межами населених пунктів мають належати громадам, а управління земельними ресурсами здійснюватися законно – на основі проекту закону №4355.

“Прем’єр-міністр сказав, що підтримає його. Нам треба подолати корупцію і припинити дерибан земель з боку Держгеокадастру”, - говорить парламентар.

По-четверте, на думку Ю.Дерев’янка, має бути впроваджена програма держпідтримки, яка формуватиме спроможні фермерські господарства сімейного типу. По-п’яте, має бути створена онлайн-система аукціонів, де земля продаватиметься на конкурентних умовах.

“Якщо будуть намагання швидко продати землю, то це компрометуватиме владу, адже означатиме, що вона допомагає олігархам чи холдингам-гігантам скупити землі. Ясна річ, що всі ці олігархи знаходяться в президентському оточенні. Тому ми категорично проти такого підходу”, - каже Юрій Дерев’янко.

Він переконаний, що звичайні українці від такого нововведення тільки програють.

“Наші аграрії ще не вибралися з кризи, і фермерський клас не зможе сформуватися”, - підкреслив депутат.

Новые обещания